Szolnoki Olaj KK - VELPAK Sarajevo 105-52 (27-13, 27-6, 25-17, 26-16)

Tiszaliget Sportcsarnok, 1500 néző. V.: Hartyányi, Benczur, Gorka.
OLAJ: Coleman 14/12, Cziczás 8, Wilson 9, Harazin 12, Jurkunas 2.
Csere: Basit 16, Váradi 8/3, Cseh 12/6, Szabó 6, Tóth 6/6, Gaál 9/3, Kovács D. 3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
SARAJEVO: Cejvan 4, Camdzic 18/9, Buljubasic 9/9, Majstrovic 15/3, Aljovic 2.
Csere: Andelic, Asceric, Klinec 4.

A felkészülési torna nyitó meccsén a Kecskemét 94-72-re legyőzte a Debrecent. A folytatásban a bosnyák első ligás Szarajevóval találkozott az Olaj.

A hazaiaknál a betegségéből felépült Váradi játékra jelentkezett, és bemutatkozott az amerikai center, Jamal Basit is. Az első percek kapkodó játékát követően Coleman elkezdte szórni a pontokat, és remek passzokat adott Harazinnak, aki óriási zsákolásokkal vétette magát észre.

A vendégek hét percig tartották magukat, 15-13 után az Olaj egy 12-0-s rohammal alaposan meglépett vetélytársától. A második negyedben beszállt Basit is, aki centergólokkal tette le névjegyét. A kemény, erős fizikumú játékost nehezen tudták tartani a bosnyákok a palánk alatt.

A szünet után Wilson találataival és Jurkunas duplájával már 40 pont volt a különbség a felek között. A záró játékrészben a hazaiaknál az NB I/B-ben szereplő ötös szerepelt. Közülük Gaál szerezte csapata századik pontját.

Pénteken este öttől Kecskemét-Szarajevó, héttől a Szolnoki Olaj-Debrecen találkozóval folytatódik a torna.