Az Olaj a bajnoki újonc Debrecent is magabiztosan verte

Szolnoki Olaj KK - Debreceni KE 74-53 (21-23, 15-9, 14-9, 24-12)

Tiszaliget Sportcsarnok, 1000 néző. V.: Földházi, Király, Szabó.
OLAJ: Coleman 7/3, Wilson 19/3, Cziczás 3/3, Jurkunas 5/3, Harazin 6.
Csere: Basit 7, Váradi 9/3, Cseh 16/12, Tóth V., Szabó P., Gaál 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
DEKE: Gaynor 12/6, Kutasi 3/3, Varró 12/6, Kovács 5/3, Kenerly 19.
Csere: Balogh, Erdei 2, Szabó T.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-12, 15. p.: 34-25, 25. p.: 40-39, 35. p.: 58-44.

A pénteki nap első találkozóján az Univer Kecskemét a Szarajevó legénységével csatázott. A sokkal jobb játékerőt képviselő Univer magabiztos, 111-74-es győzelméhez egy percig sem fért kétség.

A folytatásban játszották az Olaj-Debrecen meccset. A bajnoki újonc vendégek kispadján az a Walke Károly ült, aki néhány esztendeje, még a szolnoki gárda csapatkapitánya volt. Egyébiránt a felek az elmúlt szombaton Debrecenben találkoztak, ahol magabiztos 32 pontos piros-fekete győzelem született. A szépszámú közönség, most is abban bízott, hogy kedvenceik is jó és látványos kosárlabdával rukkolnak ki.

Sajnos nem így indult a mérkőzés, álmosan kezdett az Olaj, ellenben a vendégek pontos befejezésekkel végig vezettek az első negyedben. Ráadásul a pontgyáros Jerome Coleman bokasérülést (alsó ugróízületi rándulás) szenvedett, s a 8. percben kivált a játékból. Az első diagnózis szerint nem súlyos a sérülése, ám néhány napos pihenő szükséges lesz a légiós számára a felépüléshez.

A második negyedben előbb Wilson, majd Váradi vette hátára csapatát. E két játékosnak köszönhetően hamar fordított az Olaj, és már 9 ponttal is vezetett, ám a szívós vendégek amerikai játékosaik révén felzárkóztak a szünetig.

A fordulás után öt perc alatt mindössze négy pontot dobott a szolnoki csapat, szerencsére ebben az időszakban a vendégek is csak hét találatra voltak képesek.

A negyed következő öt percében azonban az Olaj egy 11-2-es rohammal ismét elhúzott. A záró játékrészben Wilson dupláival és Cseh tripláival a hazaiak bebiztosították győzelmüket.