Szombaton este záróakkordjához érkezett a Szolnoki Olaj KK által szervezett férfi felkészülési kosárlabdatorna

Szolnoki Olaj KK - Univer KSE 78-86 (22-30, 16-19, 21-13, 19-24)

Szolnok, 1500 n. V.: Földházi, Hegedűs, Pozsonyi.
OLAJ: Váradi 13/12, Cziczás, Wilsoni 31/3, Jurkunas 14/12, Harazin.
Csere: Basit 14, Cseh Gy. 3, Szabó, Tóth V., Gaál R. 3/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
KSE: Haynes 24/6, Horváth Á. 15/9, Molnár A. 1, Klaiber 11/9, Danielson 15/3.
Csere: Dalé 13, Horti 2, Tóth P. 5. Vezetőedző: Zsoldos András.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 14-15, 15. p.: 25-39, 25. p.: 48-51, 35. p.: 68-72.

A zárónap első meccsét két nyeretlen, a Debrecen és Szarajevó játszotta: a Debrecen 94-56-ra diadalmaskodott, és ezzel megszerezte a harmadik helyet.

A tornagyőzelemért az Olaj és a Kecskemét találkozott. A mieink nem számíthattak a bokasérüléssel bajlódó Jerome Colemanre, a hírek szerint a jövő hét végén már harcképes lesz az amerikai játékos. A vendégeknél az volt a legfrissebb infó, hogy az amerikai bedobóval, Michael Dale-lel egyéves szerződést kötöttek. Érdekesség, hogy Dale ugyanazon a poszton szerepel, mint a Szolnokról Kecskemétre távozott Molnár András.

Nyolc percig fej fej mellett haladtak a felek, a szolnokiaknál Wilson, míg a kecskemétieknél Haynes és Danielson gyártotta a pontokat. A negyed utolsó két percében a mieink eladott labdáit rendre jól kontrázták meg a gyorsan játszó vendégek, akik ezzel nyolcpontos előnyhöz jutottak.

A második negyedben Pór edző már mindegyik emberét pályára küldte, míg a vendégek továbbra is három vagy négy amerikaival a soraikban játszottak. A tizennyolcadik percben a válogatott Horváth Ákos triplájával 27-49-et mutatott az eredményjelző. A mieink azonban egy 11-0-s rohammal, Wilson, Gaál, és Váradi találataival 38-49-re zárkóztak fel a szünetig.

A fordulás után remekül védekezett az Olaj, támadásban pedig Basit dupláival és Váradi triplájával sikerült kiegyenlíteni a 22 pontos hátrányt, 51-51. A folytatásban óriási harc alakult ki minden egyes pontért, és a záró negyedben is egymás nyomában loholtak a felek. A hajrában óriási csata folyt a kupagyőzelemért, amit a jobban összpontosító és valamivel szerencsésebb kecskemétiek szereztek meg.