Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a Sopron

Soproni sÖrdögök - Szolnoki Olaj KK 102-80 (23-17, 34-21, 33-18, 12-24)

Sopron, 1000 néző. V: Cziffra Cs., Bognár T., Tóth K.
SOPRON: CRUZ 15, BROOKS 14/9, COUSINARD 20/9, KÖRTÉLYESI 14/3, BOLDIZSÁR 7/3.
Csere: Halmai 3/3, Horányi, Kováts, CSORVÁSI 15, VESZTERGOM 14/3. Edző: Meszlényi Róbert.
SZOLNOK: COLEMAN 17/3, GAÁL 14/6, Cziczás 6/6, Jurkunas 6/3, Basit 2.
Csere: Cseh 10/6, Szabó P. 5/3, Tóth V., Harazin 10, Taylor 10/6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–9. 7. p.: 20–12. 9. p.: 23–17. 13. p.: 31–19. 16. p.: 42–27. 19. p.: 54–37. 25. p.: 71–41. 27. p.: 85–50. 33. p.: 94–63. 36. p.: 100–72.

Mintegy száz Olaj-szurkoló kísérte el kedvenceit a hűség városába, bízva abban, hogy a csapat a Zalaegerszeg ellen látott formáját átmenti a következő meccsre is. Csak négy percig játszott elfogadhatóan a vendégcsapat. Ekkor még működött a védekezés, valamint Coleman, Gaál és Cziczás triplája is célba ért.

A folytatásban azonban az amerikai Couisnard vezérletével és pontjaival alaposan megléptek a soproniak. A mieink csak nézték a formás hazai támadásokat, melyeknek végén rendre kosár született. A folytatásban a hazaiak egyre növelték előnyüket, és a 17. percben már 16 ponttal vezettek. Tegyük hozzá, hogy a vendéglátóknál nemcsak a légiósok, hanem a magyarok, mint az egykoron az Olajban nevelkedett Boldizsár Ferenc is egymást múlták felül, így nem véletlen, hogy a szünetben 57-38-as állást mutatott az MKB Aréna eredményjelző táblája.

A szünet után sem változott a helyzet, sőt, még sokkal rosszabb lett az Olaj szempontjából. A hazaiak ugyanis tetszés szerint érték el kosaraikat, szinte mindegyik akciójuk góllal végződött, míg a másik oldalon, főként Coleman elhamarkodottan szórta el a labdákat. Mindezt bizonyítva, a találkozó 25. percében már 30 ponttal vezetett a szezon előtt sokak által leírt soproni csapat.

Az Olaj ugyanis sem védekezésben, sem támadásban nem tudott felnőni a feladathoz, így a második félidő elején behozhatatlan hátrányba került, és nem maradt esélye a győzelemre. A záró negyedben a szolnoki edzőpáros inkább a fiatalokat játszatta, akik tisztességesen helytálltak és csökkentették a hátrányt.

A péntekre kiírt Olaj-Paks derbit november 18-ra halasztották. A mieink következő mérkőzése november 9-én lesz az Albacomp otthonában.

Meszlényi Róbert: – Az első harminc percben kiválóan kosárlabdáztunk, gyönyörűen támadtunk, az utolsó tíz percben cseresort küldtünk a pályára, s ők ennyire voltak képesek.

Pór Péter: – Már a mérkőzés elején rossz stílusban kosárlabdáztunk, leindítottak bennünket a hazaiak, s már az első félidőben eldőlt a mérkőzés.