Albacomp - Szolnoki Olaj KK 104-74 (28-15, 23-15, 35-27, 18-17)

Székesfehérvár, 1800 néző. Vezette: Páli, Szabó G., Domokos.
ALBACOMP: SIMON 10/3, HANGA 9/3, RADOVICS 11/3, BELL 35/18, Morrison 7.
Csere: SOÓS 16/6, Keller 4, Góbi 4, Dávid G. 6, Antal 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
OLAJ: Coleman 18/6, Cziczás 5/3, Wilson 18/6, Jurkunas 5/3, Basit 5.
Csere: Harazin 11, Gál 12/3, Cseh 2, Tóth V. Vezető edző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 10-0, 8. p.: 20-13, 15. p.: 40-21, 18. p.: 46-26, 24. p.: 63-40, 28. p.: 75-54, 34. p.: 88-62, 38. p.: 100-70.

Bell és Hanga pontjait Radovics is megfejelte, ezekre három percig nem érkezett válasz az Olaj részéről. Az eredményjelző 10-0-s állást mutatott, amikor Pór Péter edző időt kért, és próbálta felrázni a rajtnál beragadt tanítványait. A folytatásban Coleman két triplát is dobott, de ezekkel csak a különbséget sikerült némileg csökkenteni.

A rohanó Albát nem sikerült a mieinknek megállítaniuk, mindez azt jelentette, hogy Simonék kontrákból és távolról egyaránt eredményesek tudtak lenni. A hazai kosárzuhataghoz jól asszisztáltak a mieink, akik technikai hibákkal és eladott labdákkal vétették magukat észre az első félidőben. Csak a statisztikusok kedvéért, a szolnokiaknak tizenöt eladott labdájuk volt az első félidőben, így nem csoda, hogy a szárnyaló hazaiak 21 pontos vezetést szereztek a szünetig, 51-30.

A fordulást követően minden maradt a régiben. A hazaiak a két évvel ezelőtt még a ZTE színeiben a bajnokság legjobbjának választott Rashad Bell vezényletével tovább növelték előnyüket. Egyébiránt a bedobó a harmadik negyedben 22 ponttal - ebből hat tripla - terhelte meg az Olaj kosarát. Ellenben a másik oldalon Jurkunas a 26. percben csupán első mezőnykosarát szerezte.

A záró negyedben már felváltva potyogtak a pontok, a szolnokiak részéről Harazintól és Gaáltól láttunk ügyes dolgokat. Tegyük hozzá, hogy a fehérváriak fiataljai is bemutatták, hogy mit tudnak. A mieink igyekeztek elkerülni a századik kapott pontot, ám ez sem sikerült, az egykoron a Tiszaligetben is megfordult Dávid Gergő jóvoltából az Alba még túl is dobta a bűvös határt.

Az Olajnak nagy formajavulásra lesz szüksége ahhoz, hogy az elkövetkező meccseken tisztességesen, a múltjához méltóan szerepeljen. Közülük az első szerdán, hazai pályán lesz a Dombóvár ellen.

Peresztegi Nagy Ákos: - Jó ritmusban, felpörögve, váratlanul magabiztos győzelmet arattunk.

Pór Péter: - Fegyelmezetlenül játszottunk. Az eladott labdáink után az Albacomp lekontrázott bennünket, ezért hamar eldőlt a mérkőzés.