Ez az Olaj szebbik arca

2008. 11. 12.

Szolnoki Olaj KK - Planet Leasing Dombóvári KC 87–61 (20–19, 23–14, 26–6, 18–22)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Alapszakasz, 4. forduló

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 néző. Vezette: Páli, Téczely, Szabó G.
SZOLNOK: COLEMAN 16/9, CZICZÁS 19/15, WILSON 8/6, BASIT 11, JURKUNAS 8/6.
Csere: Harazin 5, GAÁL 12/6, Cseh 4, Szabó P. 4, Tóth V., Sonyák B., Kovács D. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
DOMBÓVÁR: Legrange 2, Molnár M. 6, Clark 6, Bódi 8, DILL 15.
Csere: Szőke 12/3, Deák 11/9, Balogh L., Simon N. 1, Vas P. Edző: Peter Stahl.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–8. 8. p.: 15–12. 12. p.: 20–23. 20. p.: 43–33. 24. p.: 55–33. 29. p.: 63–38. 30. p.: 69–38. 39. p.: 85–52.

Felváltva vezettek a felek, az első negyedben a vendégektől az erőcsatár Dill az övéi 19 pontjából egymaga 13-at termelt szűk tíz perc leforgása alatt. Ebből is kiderült, hogy milyen szellősen védekezett az Olaj saját palánkja alatt. A hazaiak szerencséjére távolról jól dobtak játékosaik, hiszen négy triplát is elhelyeztek a dombóváriak kosarában az első tíz percben.

A folytatásban Gaál és Cziczás talált be leginkább a hazaiak közül, az utóbbi játékos 16 pontot szórt a szünetig. A félidő utolsó két percében a jó lepattanózásnak és a labdaszerzéseknek köszönhetően a hazaiak gyors kontrákból könnyű kosarakat dobtak, mellyel tízpontosra hizlalták előnyüket.

A fordulást követően Coleman és Basit bizonyult rendre eredményesnek a hazai sorokból, míg a másik oldalon egymás után három támadásból is homályt dobtak a vendégek. Több mint négy percig tartott a kínos dombóvári kosárcsend, míg az Olaj szorgalmasan termelte a találatokat. Pillanatok alatt húszpontos lett a piros-feketék előnye, akiknek a védekezés mellett a támadójátékuk is összeállt, és csaknem minden sikerült nekik a harmadik negyedben, mikor szinte állva hagyták vetélytársukat. A záró negyedre semmi izgalom nem maradt.

A vendégek edzője csak magyar játékosokat küldött a pályára, később ugyanezt megtette a Pór-Horváth duó is. Az Olaj mindegyik összetételben jobban játszott ellenfelénél, és a vártnál sokkal magabiztosabb győzelmet aratott az eddig veretlen tolnai csapattal szemben.

Pór Péter: - Egyszer fenn, egyszer lenn. Remélem, ezzel még időben sikerült eloltanunk a tüzet.

Peter Stahl: - Az Olaj sokkal jobban játszott nálunk, a mi légiósaink sajnos csődöt mondtak ezen a mérkőzésen, és ezúttal a magyar játékosaim sem tudtak hozzátenni a játékhoz.