Szolnoki Olaj KK - Debreceni KE 98-70 (24-19, 26-21, 22-17, 26-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Stickel, Földvári, Gyurka.
SZOLNOK: COLEMAN 22/6, CZICZÁS 14/9, WILSON 22/6, BASIT 16, Jurkunas 3/3.
Csere: Harazin 10, Gaál 3/3, Cseh 4, Szabó P. 5, Tóth V., Sonyák B., Kovács D. 3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
DEBRECEN: DAGOSTINO 18/3, Kutasi 3, Tóth G. 7/3., Takács D. 4, Kennerly 8.
Csere: WARE 19/3, Maxwell 11, Kovács I, Erdei A. Edző: Walke Károly.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-5,8. p.: 16-15,14. p.: 33-25,18. p.: 46-31,25. p.: 62-51,28. p.: 64-55, 34. p.: 77-63, 38. p.: 90-70.

Az elején Wilson két támadásból két duplát dobott, majd a következő két akciónál lépéshibát vétett a játékos, amiért igencsak felháborodott a hazai tábor. Aztán Wilson tovább szórta a gólokat, mellette Cziczás is bevágott két triplát, idézve szerdai formáját. Az ellenoldal Dagostino vezérletével nyomult előre, olyannyira, hogy a 22. percben 24-25 lett az állás. Az Olaj sem volt rest, a mezőnyemberek megdobatták Harazint, a center pedig nem hibázta el a ziccereket. Majd Cziczás és Wilson újabb találataival 15 pontos távolság alakult ki a felek között, amit Dagostino triplája hárommal csökkentett a szünetig.

A fordulást követően mindkét oldalon a centerek jeleskedtek, Basit és a vendégek új szerzeménye Ware szerezte rendre a pontokat. A későbbiekben Coleman egyéni akcióival megnyugtató előnyhöz jutottak a szolnokiak, mindez azt jelentette, hogy 15 pontos hazai vezetésről indult a záró negyed. A mieink közül mindenki beszállt, és odatette magát, így már csak a különbség volt kérdéses.

A folytatás kedden este az Atomerőmű SE ellen lesz a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Pór Péter: - Hoztuk a kötelező hazai győzelmet. Walke kollégám munkája hamarosan beérik majd és a két új fiúval ott lehetnek a középmezőnyben.

Walke Károly: - Három negyeden keresztül partiban voltunk, de még nem tartunk ott, hogy végig bírjuk az egész mérkőzést.