Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 73–70 (16–21, 19–22, 21–19, 17–8)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2400 néző. Vezette: Páli, Téczely, Vétek.
SZOLNOK: COLEMAN 18/9, CZICZÁS 10/6, Wilson 5, Jurkunas 5/3, BASIT 12.
Csere: Harazin 5, Gaál, SZABÓ P. 9/6, Cseh Gy. 9/3. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
PAKS: Nichols 1, Williams 2, GOSA 28/18, Johnson 10/3, Csaplár-Nagy E.
Csere: GULYÁS 17/9, MÉSZÁROS Z. 12/6, Kiss Zs., Medve. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása: 3.p.: 10–2. 8.p.: 13–14. 13.p.: 16–28. 18.p.: 29–36. 24.p.: 45–48. 28.p.: 51–60. 34.p.: 62–62. 38.p.: 68–70. 39.p.: 70-70.
Kipontozódott: Gulyás (38. p.), Williams (40. p.)

Alaposan bekezdett az Olaj, a mezőnyemberek sorra hozták helyzetbe Basitot, aki bedobta a ziccereket. A másik oldal csak egy duplát ért el az elején, ezért Sabáli edző időt kért és emellett három embert is cserélt. Jött Gulyás, Kiss és Mészáros, az utóbbi rögvest triplát dobott. Innentől viszont az Atomerőmű pörgött, Gosa kosaraival a nyolcadik percben már 12-14-et mutatott az eredményjelző. Most a szolnoki edzőpáros kért időt, mert megállt a tudomány, a jól működő paksi védelemmel Jurkunasék nem tudtak mit kezdeni, és emellett a bírói síp is igen hamisan szólt ebben az időszakban.

Az első negyed után 16-21 volt az állás, mikor Gosa újabb találataival 12 pontos előnyt szerzett az ASE. A Coleman helyére érkező Szabó Péter találatával zárkózott az Olaj, közben a közönség a bírótrió és a mutogató paksi játékosok ellen tüntetett. A szünetig a lelkesen, ám sok hibával játszó Olaj az egy tucatból négy pontot tudott ledolgozni. Az atomvárosiak közül Gosa 23/15 pontot termelt az első játékrészben, leginkább neki köszönhetően vezettek nyolccal a vendégek.

"MutassuK meg!" Skandálta az Olaj-tábor a fordulást követően. A csapat az ismét remeklő Cziczás vezérletével ledolgozta hátrányát, majd Szabó büntetőivel és Coleman középtávolijával már 51-48-ra is vezetett. Innen azonban Gulyás sorozatban dobott három triplájával megint csak fordított az ASE.

A záró negyedben tovább kapaszkodott az Olaj és Coleman tripláival 62-62-nél utolérte vetélytársát. Öt percig alig esett pont, a végjátékban is egyenlő, 70-70 volt az állás. Az Olaj Basit egy, valamint Coleman két büntetőjével megnyerte a meccset.

A mérkőzést követően a paksiak bejelentették óvási szándékukat, amit rá is vezettek a jegyzőkönyvre.

Pór Péter: Gratulálok a csapatnak, mert a maximumot nyújtotta. Magyar játékosaink különösen kitettek magukért.

Sabáli Balázs: Nem nekünk kell szégyenkeznünk ez után a meccs után.