Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 87–61 (23–12, 18–20, 26–15, 20–14)

Kaposvár, 800 néző. V: Pálla, Benczúr, Török
KAPOSVÁR: KISS K. 16/6, VOJVODA 14, HOFFMANN 10, WELTON 28/6, OROSZ 19.
Csere: Márkus T. Edző: Dzunics Braniszlav.
SZOLNOK: Coleman 5/3, Cziczás 6/6, WILSON 9/3, Jurkunas 13/9, Basit 8.
Csere: Szabó P. 12/6, Harazin 6, Gaál 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–2. 8. p.: 17–9. 13. p.: 29–20. 17. p.: 37–26. 23. p.: 50–35. 27. p.: 57–41. 33. p.: 71–49. 37. p.: 79–54.

Az elmúlt két évadban a szolnokiak győztek Kaposvárott, és most is abban bíztak, hogy legyűrik a két kulcsemberüket, Heindlent és Csirkét nélkülöző házigazdákat A mieinknél a betegséggel bajlódó Cziczás László vállalta a fellépést.

Ritmustalan, álmos játékkal a hazaiak sorra gyártották a pontokat: a negyedik percben már 11-2-re vezettek. A kaposváriak pontjai közül Welton egymaga kilencet vállalt. Pór edző időkéréssel próbálta felrázni tanítványait, kevés sikerrel, mert továbbra is gyenge teljesítményt nyújtott az ekkor még szurkolói által támogatott szolnoki csapat, így nem csoda, hogy a lelkes és jól játszó vendéglátók már az első negyedben tizenegy pontos előnyhöz jutottak.

Irányítót cseréltek a vendégek, Coleman helyére Szabó érkezett, ám a szolnokiak továbbra sem lelték azt a bizonyos fonalat. Remekeltek viszont a kaposváriak. Welton, Kiss, Hoffmann és Vojvoda egymást múlták felül, a palánk alatt pedig Orosz Benő a legszebb napjaira emlékeztetően játszott. Coleman visszatért, ám csak a huszadik percben dobta első kosarát a légiós. Azt is hozzá kell tenni, hogy a hazaiak két magyar kulcsemberükön kívül nélkülözték a litván gólgyárost, Marciulionist, aki sérültet jelentett a meccs előtt. Állítólag a pénztelenség fáj neki a legjobban. Ennek ellenére is simán vezettek a hazaiak a szünetben.

A fordulást követőn továbbra is a játékot és önmagát kereste a vendéggárda. A hazaiak olykor szerencsés kosarakat dobtak, de tegyük hozzá, megdolgoztak Fortuna kegyeiért. A mieinknek semmi sem sikerült, kifejezetten rosszul játszottak. A Kaposvár a 34. percben 73-49-re vezetett, ekkor a Tisza-parti szurkolótábor a "szégyen, gyalázat" rigmust kezdte el skandálni, sőt nagy részük a mérkőzés végére elhagyta a csarnokot.

Dzunics Braniszlav: – Nehéz szavakat találni, minden elismerésem a játékosaimé.

Pór Péter: – Alapos leckét kaptunk küzdeni tudásból. Szégyellhetjük magunkat!