Marso Vagép NYKK - Szolnoki Olaj KK 74-64 (18-13, 13-23, 20-17, 23-11)

Nyíregyháza, 1000 n. Vezette: Hartyáni, Benczúr, Pozsonyi.
SZOLNOK: Szabó P. 4, Coleman 12/6, Wilson 18/12, Jurkunas 5, Basit 5.
Csere: Gaál 4, Harazin 16. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
NYÍREGYHÁZA: Savic 6, Booker 30/12, Burton 3, Sitku 8/3, Z. Helbich 14.
Csere: Wehner, Siska 5/3, Lekli 8. Vezetőedző: Kmézics Zorán.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7-5,8. p.: 11-10,14. p.: 25-19,18. p.: 29-31,24. p.: 39-43,28. p.: 47-51, 33. p.: 57-55, 38. p.: 63-57.

Az Olaj nem legjobb előjelekkel készülődött a meccsre. A szövetség - első fokon - elvette a csapattól a Körmend elleni győzelmet, természetesen megóvja a döntést a szolnoki klub. Szerdán rosszul játszott és vereséget szenvedett az Olaj a Kecskeméttől, méghozzá a Tiszaligetben. Ráadásul Cziczás Lászlónak kiújult a lágyékhúzódása, így a csapatkapitányra nem számíthatott a szolnoki edzőpáros.

Igaz, a hazaiak sincsenek jó passzban, ugyanis hét meccsből mindössze egyet nyertek, mellyel nagyon elégedetlen a klubvezetés. Ami érdekesség, hogy Pór Péter, Horváth Imre és Zorán Kmézics játékosként és edzőként együtt dolgoztak a Szolnoki Olajnál, Az elején Basit duplájára Sitku triplával felelt, majd Wilson találatával vezetett a Szolnok. A folytatásban alig esett kosár, ám az első negyed utolsó két percében Sitku és Booker találataival elhúzott a hazai csapat.

A második negyedben öt percig tartotta előnyét a házigazda együttes, ekkor azonban Coleman és Wilson, valamint a jól játszó Harazin találataival fordítottak a szolnokiak, így 31-36 volt a félidei állás.

A szünet után pontra pont volt a válasz, így a vendégek tartani tudták öt-hat pontos előnyüket. A szabolcsi gárda azonban nem hagyta magát, és a jó dobóformát mutató Booker vezérletével utolérte vetélytársát, ám a harmincadik perc végén Gaál duplájával vezetett a Szolnok. A záró játékrész elején már vezetett a Nyíregyháza, de az Olaj ott loholt a nyomában. A végjátékban azonban Savic büntetőivel és Booker akciókosaraival bebiztosította győzelmét a pályaválasztó együttes. A szolnokiak pedig újabb kellemetlen vereséget könyvelhettek el, és ezzel egyre nehezebb helyzetbe kerülnek.

A folytatás szombaton este hatkor, mikor a Pécs vendégeskedik a Tiszaligetben.

Kmézics Zorán: - Végre pozitív élmény.

Pór Péter: - Ha kulcsjátékosaink megfelelőt nyújtottak volna, akkor megnyerjük a mérkőzést.