Szolnoki Olaj KK - PVSK-Panthers 60–81 (22–14, 10–19, 13–20, 15–28)

Szolnok, 3000 néző. V: Földházi, Hegedűs, Pozsonyi.
SZOLNOK: SZABÓ P. 9/3, Coleman 15/9, WILSON 16/3, Jurkunas 6/6, Basit 2.
Csere: Váradi 5/3, HARAZIN 7, Cseh, Gaál. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
PÉCS: KELLEY 17, Spivey 2, Dénes 7/6, GREBENÁR 15/3, BENCZE 16.
Csere: Czigler, Alekszics 6, Tóth N. 4, WITTMANN 14/12.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–7. 7. p.: 17–7. 10. p.: 22–11. 14. p.: 26–17. 18. p.: 27–28. 19. p.: 32–28. 21. p.: 32–35. 27. p.: 43–43. 29. p.: 43–50. 31. p.: 45–56. 35. p.: 49–66. 39. p.: 56–76.

Grebenár két büntetőjével, míg a másik oldalon Szabó Péter triplájával indult a mérkőzés. A folytatásban Jurkunas és Wilson is betalált távolról, Ivkovics edző pedig rögtön időt kért. Később bemutatkozott Váradi Kornél is, aki egyből egy triplával tette le a névjegyét. Ebben az időszakban még jól védekezett az Olaj, és a támadójátékkal sem volt különösebb gond, sőt a lepattanó labdákat is sikerült megszerezni a vendégek toronymagas centerei elől.

A második negyedben akár el is dönthette volna az Olaj a meccset, nem tette, és ahogy várható volt, szép lassan magára talált a pécsi csapat. Soraikból Bencze elkezdte szórni a duplákat, majd Dénes triplájával át is vette a vendégcsapat vezetést. Ekkor még tudott újítani az Olaj, Coleman öt pontot dobott sorozatban, ám jöttek a már menetrendszerű hazai eladott labdák, a Pécs pedig tartotta minimális előnyét. A szünet előtti pillanatokban Váradi sportszerűtlen hibát vétett, ám a kettőből Dénes csak egy büntetőt dobott be, így mindössze egy pontos mecseki előnnyel térhettek pihenőre a csapatok, 32-33.

A szünet után kevés pont esett, a mieink támadójátéka teljesen ellaposodott, a rádobott labdák sorra kiperdültek a pécsi gyűrűből, ellenben a másik oldalon Wittmann elkapta a fonalat és szórta a triplákat. A közönségen semmi nem múlott, biztatta kedvenceit, és a záró negyed előtt úgy tűnt, hogy lehet fordítani.

Aztán az utolsó játékrészben kiderült, hogy szó sincs fordításról, hanem inkább pécsi örömjáték következett a sorban. Az Olajnak már semmi sem sikerült ebben az időszakban, míg a vendégek tetszés szerint érték el kosaraikat.

A végjátékra már semmi izgalom nem maradt, a fekete-fehérek magabiztosan nyerték a meccset. Egyre inkább bizonyossá válik, hogy az Olaj együttese ebben az összetételben, nem lesz képes kiharcolni a nyolcba jutást.

A folytatás sem ígérkezik könnyűnek, hiszen pénteken a címvédő Falco KC otthonába utazik a társaság.

Pór Péter: - Tizennyolc eladott labdánk miatt veszítettünk. Viszont öröm, hogy két saját nevelésű fiatalunk Szabó Péter és Harazin Tamás ezen a mérkőzésen meghatározó embernek bizonyult.

Sztojan Ivkovics: - Az elmúlt héten 22 pontos előnyről veszítettünk Szombathelyen, most viszont 21 ponttal nyertünk. Büszke vagyok csapatomra, ez a közös munka gyümölcse, egyben köszönöm az Olaj tábornak, hogy korrekten viselkedett velünk szemben.