Atomerőmű SE - MOL Szolnok 89-77 (28-22, 14-18, 21-20, 26-17)

Atomerőmű SE: Mészáros 8/6, Fodor G. 15/3, DAVIS 17/3 , SITKU 17/6, CZIGLER 18.
Csere: Jurgilas 4, Smith 10/3, Pojbics. Edző: Fodor Péter.
MOL Szolnok: Anzulovic 16/3, PAVLOVICS 16/12, Vaisvila 10, OROSZ 17, Trepák 13.
Csere: Stewart 3, Mérész Cs. 2. Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13-6, 8. p.: 21-17, 15. p.: 36-26, 17. p.: 36-34, 24. p.: 53-48, 27. p.: 61-51, 31. p.: 64-63, 35. p.: 68-68, 38. p.: 86-73.
Kipontozódott: Stewart a 34., Pavlovics a 38., Jurgilas a 37. p.

Pavlovics és Davis triplával nyitott, majd ezt követően csak paksi pontok következtek. Martic mester gyorsan időt kért, rendezte a sorokat, és Anzulovic irányításával házigazdái nyomába eredt a szolnoki legénység. A második negyed már némi vendégfölényt hozott, a 17. percben már csak egy duplányi volt a Duna-partiak előnye. Ám Sitku révén mégis hazai előnnyel fordulhattak a csapatok.

A szünetet követően előbb egyenlített a MOL, de a folytatásban egyre nagyobb előnyre tett szert a címvédő 27. percben, 61-51 volt az állás. A piros-feketék azonban nem adták fel, ismét ellenfelük nyomába eredtek, és öt perccel a vége előtt 68-68-at mutatott az eredményjelző. A hajrá azonban egyértelműen a hazaiak fölényét hozta, ugyanis az utolsó öt perc 21-9 lett, Sitkuék javára. A szolnokiak elfáradtak, önzősködni kezdtek, amit jól használt ki az Atomerőmű, és megnyerte a meccset.

A MOL Szolnokot csak az vigasztalhatja, hogy - a Kecskemét vereségével - két fordulóval az alapszakasz-záró előtt már biztos résztvevője lett a felsőház rájátszásának, csak az nem dőlt el, hogy a hetedik vagy a nyolcadik helyen végeznek. Szerdán 18 órakor a Körmend csapata látogat a Tiszaligetbe.

Fodor Péter: - Követtünk el hibákat, és ezért alkalmanként szoros lett az állás, ám a végjáték egyértelműen a miénk volt, így a győzelem is.

Zoran Martic: - A záró negyed elejéig győzelmi esélyünk volt, ezt követően azonban buta hibákat követtünk el, és felhoztuk a házigazdákat.