Szolnoki Olaj KK - Soproni sÖrdögök 82-70 (24-19, 22-21, 19-11, 17-19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. V.: Forrai, Ádám, Király.
OLAJ KK: ROSS 25/9, VÁRADI 14/6, Tutt 18/3, Jurkunas 5/3, HARAZIN 12.
Csere: Szabó R, Cseh 8. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
SOPRON: Cruz 15/3, Brooks 11, Couisnard 12/6, KÖRTÉLYESI 20/6, Dies 1.
Csere: Csorvási 6, Vesztergom 2, Halmai, Boldizsár 3/3. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10-7, 8. p.: 22-13, 14. p.: 33-26, 18. p.: 42-34, 24. p.: 55-43, 28. p.: 61-48, 34. p.: 71-57, 38. p.: 82-61.

A soproniak ugyan jókora, 102-80-as ruhával küldték haza a mieinket október végén, azóta azonban megvolt a "sorcsere", az új amerikaiak játéka biztató, úgyhogy az esti meccsen csak a győzelem volt elfogadható.

Jól kezdett az Olaj, Váradi tripláit Harazin duplái követték. Ellenben a másik oldalon viszont csak Körtélyesi és Brooks hozott össze öt pontot. A folytatásban Tutt és Ross is betalált kintről és 18-8 állt az eredményjelző táblán. Meszlényi edző időt kért, csapata pedig tízpontos hátrányból ötöt faragott le a kis szünetig. Közben Harazin megkapta harmadik személyi hibáját, ezért le kellett cserélni a centert.

A második negyedben az Olaj úgy játszott, ahogy azt a két edző megálmodta, jó védekezésből indulva, gyors indításokból tetszés szerint szerezték pontjaikat. Igaz, a félidő vége előtt nem sokkal a szívósan küzdő vendégek hat pont távolságra zárkóztak fel.

A fordulást követően Váradi pazar labdáit Harazinék rendre jól értékesítették, és ezzel a szolnokiak 10-12 pontos előnyhöz jutottak. Lehet mondani, ha ebben az időszakban támadásban higgadtabb a csapat, akkor eldönthette volna a mérkőzést. Bár arra sem gondolt senki, hogy a záró negyed előtt tizenhat ponttal vezetnek a Sopron ellen.

Az utolsó felvonásban a vendégek triplákkal próbálkoztak, kevés sikerrel. Ellenben sokat szabálytalankodtak, a büntetőket viszont higgadtan értékesítették a hazaiak. Sőt, a végén úgy tűnt, hogy sikerül 22 pontnál többel megverni a hazaiakat, ám a vendégek csökkentették hátrányukat.

A biztos győzelem mellett az Olajnál jó hír, hogy megérkezett a szenegáli származású Ousmane Barro nevű center, aki a lengyel Gornik Walbrzych csapatától érkezett a Tiszaligetbe. A 24 éves 208 cm magas játékos tanulmányai alatt a floridai Marquette Egyetem csapatában pattogtatott.

Pór Péter: - Aki ma pályára lépett, a maximumot nyújtotta és közönségünk támogatásával tudtunk nyerni.

Meszlényi Róbert: - Ha idegenben ilyen gyengén játszunk, akkor annak csak vereség lehet a vége.