Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 85–69 (15–18, 19–12, 26–16, 25–23)

Paks, 1400 néző. V: Pálla, Tóth K., Farkas G.
ASE: Mészáros Z., Williams 10, GOSA 24/12, JOHNSON 12/6, Gulyás 9.
Csere: English 3, Csaplár-Nagy 4, KISS ZS. 23/21, Panta, Medve. Edző: Dzunics Braniszlav.
OLAJ KK: Ross 14, Váradi 10, Tutt 19/6, Harazin 6, JURKUNAS 8/6, Cseh.
Csere: Barro 12, Szabó P. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–2. 5. p. 4–6. 7. p.: 6–11. 9. p.: 13–13. 12. p.: 21–20. 14. p.: 24–25. 17. p.: 29–27. 19. p.: 32–30. 22. p.: 39–32. 24. p.: 42–32. 26. p.: 46–40. 29. p.: 53–43. 32. p.: 71–50. 36. p.: 76–60.
Kipontozódott: English (32.)

A vendég szolnoki együttes az esztendő első idegenbeli fellépésére készülődött, soraiban most debütált, az Ousmane Barro nevű szenegáli származású center. Az atomvárosiaknál ezzel szemben Mike English számított új embernek, a több mezőnyposzton használható játékos az elmúlt évadban Dombóváron szerepelt.

Az Olaj-tábor tomboló biztatása mellett kezdődött a két régi rivális összecsapása. Csaknem három percet kellett várni az Olaj első kosarára, ami Harazin jóvoltából született. Egy perc múlva újfent a center szerzett egy duplát, és ezzel 4-4-re állt a meccs. Mindebből is kitűnik, hogy meglehetősen kevés kosár esett az elején, jól védekeztek ugyanis a csapatok és ezért nehéz dolguk volt a támadóknak mindkét oldalon.

Az első negyedbeli 15-18-as állás után a hazai oldalon Johnson mellé Gosa is felzárkózott a pontszerzésben, míg szolnoki részről az új szerzemény, Barro ügyeskedett a palánkok alatt, pontokat is szerzett a légiós. A második negyed közepétől a bírók nyilvánvaló szabálytalanságokat nem fújtak be a hazai oldalon, kizökkentve ezzel a vendégeket a ritmusból. Tegyük hozzá, hogy a mieink mindössze 33 százalékos hatékonysággal támadták a hazai gyűrűt. Szerencsére a paksiak sem tettek ki magukért ebben az időszakban, így csupán négypontos előnyt harcoltak ki a jól küzdő szolnokiak ellen, 34-30.

A fordulást követően a Paks öt pontjára csak Ross válaszolt egy duplával. Pór edző időt kért, próbálta rendezni a sorokat, valamint megtörni a házigazdák lendületét. Sajnos az ASE nagyon belejött, Gosa és Kiss Zsolt szórta a pontokat, míg az Olaj részéről elmaradtak a válaszok.

A záró játékrész 60-46-os állásról indult, innentől már nem lehetet megállítani az atomvárosiakat, akik hamarosan húsz pont fölé hizlalták előnyüket. Tulajdonképpen Kiss Zsolt extra teljesítménye billentette a hazaiak javára a mérleg nyelvét a végig jól harcoló Olajjal szemben.

Dzunics Braniszlav: - A második félidőben megtaláltuk a ritmust. Akkor már jól is játszottunk, megérdemeltük a győzelmet.

Pór Péter: - A harmadik negyedben támadásban nem voltunk elég határozottak, Kiss Zsolt extra teljesítménye pedig eldöntötte a találkozót.