Marso Vagép NYKK - Szolnoki Olaj KK 80-78 (12-23, 25-15, 21-21, 22-19)

Nyíregyháza, 600 néző. Vezette: Bodnár, Győrffy, Frányó.
NYKK: SAVIC 18/6, Booker 4, Vujacic, SITKU 16/3, Helbich 5.
Csere: SISKA 17/15, FARKAS 16, Wehner 4. Vezetőedző: Kmézics Zorán.
OLAJ KK: Ross 11, Váradi 9/6, TUTT 23/3, Jurkunas 8/6, BARRO 14.
Csere: SZABÓ 9, Harazin 6. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-5, 8. p.: 12-18, 14. p.: 26-29, 18. p.: 35-33, 25. p.: 50-51, 28. p.: 52-57, 34. p.: 69-65, 38. p.: 75-74.

A kezdést követően Jurkunas tripláját Ross duplái követték, közben Sitku is bejelentkezett egy hármassal. Igen ám, de Barro is betalált, 3-9. Kmézics edző gyors időkéréssel törte meg az Olaj lendületét. A hazaiak hamar egyenlítettek, és 10-10-nél már egymás nyomában loholtak a felek. Tutt három duplát is elsüllyesztett gyors egymásutánban és ezzel ismét a vendégek vezettek. Sőt, a negyed végén Jurkunas újabb triplát szórt, így már 11 ponttal meglógott az Olaj az álmosan játszó hazaiaktól.

A második negyedben öt perc alatt fordított a Nyíregyháza, játékosai közül Savic nemcsak hogy jól irányított, hanem fontos pontokat is dobott, ráadásul mellette Siska is bevágott két hárompontosat. Óriási, 21-6-os rohammal nagyot fordítottak az álláson a hazaiak a leblokkoló Olajjal szemben. Pór edző cserélt, irányító poszton Ross helyére a fiatal Szabó Pétert küldte be, aki higgadtan vezérelve az övéit, megnyugtatta csapatát, így a félidő utolsó két percében sikerült visszavenni a vezetést, 37-38.

A fordulást követően a vendégoldalról Tutt és Ross, míg a hazaiaktól Sitku és Farkas volt rendre eredményes. Szerencsére, Váradi Kornél is közbeszólt két tripla erejéig. Vezetett az Olaj egy-két ponttal, ami azonban szembetűnő volt, hogy a hazaiak ebben az időszakban még sokkal jobban szedték a védő és támadó lepattanókat, az utóbbiakból értékes pontokat szereztek. Ennek ellenére is a záró felvonás 58-59-es állásról indult.

Siska azonban egy triplasorozattal újfent fordított az álláson. Pór Péter időt kért, próbálta nyugtatni tanítványait, akik nem hagyták meglógni vendéglátóikat. A hajrá óriási izgalmakat hozott, az utolsó percben még egy ponttal, 76-75-re vezetett az Olaj, erre néggyel válaszoltak a hazaiak, majd Váradi duplája állította be a 80-78-as hazai győzelmet.

Az izgalmasnak ígérkező visszavágót szombaton este hat órakor játsszák a Tiszaligetben.

Kmézics Zorán: - Sovány vigasz, hogy nyertünk, a folytatásban jobb hozzáállást várok.

Pór Péter: - Javuló játékkal rukkoltunk ki. Nem behozhatatlan a hátrányunk.