Szolnoki Olaj KK - Marso Vagép NYKK 75-56 (20-20,23-12, 18-13,14-11)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Benczúr, Márton L., Gelencsér.
OLAJ KK: ROSS 20/6, Váradi 5/3, TUTT 15, Jurkunas 6/6, BARRO 19.
Csere: SZABÓ 8/3, Harazin, Tóth V., Gaál, Kovács D. 2, Cseh Gy., Sonyák. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
NYKK: Savic 6, BOOKER17/3, Vujacic 9/3, SITKU 16/6, Helbich 2.
Csere: Siska, Farkas 6, Wehner, Lekli, Nagy K. Vezetőedző: Kmézics Zorán.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-9, 8. p.: 16-15, 14. p.: 30-26, 18. p.: 40-30, 24. p.: 53-40, 28. p.: 57-42, 35. p.: 69-49, 38. p.: 73-51.
Kipontozódott: Savic (33.), Harazin (37.).
Továbbjutott: Az Olaj KK 153-136-os összesítéssel.

A Szolnoki Olaj a két évvel ezelőtti Magyar Kupa-sorozatban szintén találkozott a Nyíregyházával, akkor kettős győzelemmel jutott a gárda a négy közé, majd meg sem állt a kupagyőzelemig. Mindebből már csak továbbjutás valósulhatott meg, ugyanis a szerdai odavágón kétpontos vereséget szenvedett az Olaj a szabolcsi fővárosban.

Jól kezdett mindkét csapat. A vendégektől Vujacic, míg a hazai oldalról Barro gyártotta a pontokat. Érdekesség, hogy az Olaj első faultját Szabó Péter követte el a nyolcadik percben. Nem baj, hogy keveset szabálytalankodott a csapat, az más kérdés, hogy különösen a palánk alatt lazán védekeztek, így nem tudták levédeni Savicék betöréseit az első negyedben.

A folytatásban végre szigorították védekezésüket a szolnokiak. A második negyedben különösen Szabó és Jurkunas villogott, az utóbbi előbb adott Sitkunak egy óriási blokkot, majd az ellentámadásból bevágott egy triplát. Persze, hogy tombolt a tömeg. Az Olaj előnye pedig szép lassan tíz pont fölé kúszott, köszönhetően annak, hogy az első félidőben a mezőnyből 57 százalékkal dobott, míg vendégeik mindössze 43 százalékkal céloztak.

A térfélcserét követően egy pillanatra felzárkózott a Nyíregyháza, 47-40-nél Pór edző azonban időt kért. A szakember rendezte a sorokat, csapata pedig pillanatok alatt 16 pontosra növelte előnyét. Ebben az időszakban főszerepet játszott Barro, aki légi akrobata módjára hol szerelt, hol pedig pontot szerzett a nyíregyházi gyűrű alól.

A zárófelvonásra nem maradt izgalom, a hazai edzőpáros minden egyes játékosnak lehetőséget adott a bizonyításra. Az Olaj pedig magabiztos hazai győzelemmel jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, és várhatja újabb ellenfelét.

Pór Péter: - Igazi kupavisszavágót játszottunk a Nyíregyháza ellen. Sorsoláskor várjuk Fortuna kegyeit.

Kmézics Zorán: - Ma ennyivel jobb volt a szolnoki csapat. Azt kívánom nekik, hogy nyerjék meg a kupát!