Planet Leasing Dombóvár - Szolnoki Olaj KK 78–82 (21–24, 17–17, 19–23, 21–18)

Dombóvár, 1200 néző. V: Ádám, Király, dr. Páli.
DOMBÓVÁR: LeGrange 6, DEÁK 15/6, Clark 5, Bódi 6, DILL 38/6.
Csere: Adams 2, Szőke 3/3, Balogh L. 3/3. Vezetőedző: Bálind József.
SZOLNOK: ROSS 15/6, TUTT 23/9, VÁRADI 14/12, Jurkunas 9/3, BARRO 21.
Csere: Tóth V., Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 5–8, 4. p.: 11–10, 7. p.: 17–19, 12. p.: 23–30, 16. p.: 32–32, 18. p.: 36–41, 22. p.: 40–47, 25. p.: 45–54, 28. p.: 52–62, 32. p.: 64–64, 36. p.: 70–73 Kipontozódott: Barro (39. p.)

Tutt másfél perc alatt két triplával jelezte, hogy az Olaj komolyan gondolja győzelmi szándékát, pontjaira a másik oldalon Dill és Deák válaszolt szintén távolról. Deák olyannyira elkapta a fonalat, hogy hat perc alatt tíz pontot is elsüllyesztett a vendégek gyűrűjébe. A Dombóvár igyekezett stílusának megfelelően pörgetni a játékot, de az Olaj tartotta a lépést a tolnaiakkal, s egy triplányi előnyt szerzett az első tíz percben.

A második negyedben folytatódott az őrült iram, miközben a piros-feketék egyre többször játszották meg a rendkívül hasznosan kosarazó Barrót, aki két találatával hét pontos előnyt szerzett a mieinknek. A házigazdák persze nem hagyták annyiban, s amíg az Olaj magas embere pihenőjét töltötte, kiegyenlítettek. Barróval együtt azonban a szolnoki előny is visszatért a szünetre, 38-41.

Az Olaj szenegáli légiósa a fordulás után is ellenállhatatlanul játszott, és amikor remek betörésekkel Tutt is felzárkózott mellé a pontgyártásba, tíz pontosra nőtt a vendégek vezetése. Bálind József gyors időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, majd a hazaiak az alig hibázó Dill vezérletével megfelezték a különbséget. Jobbkor nem is jöhetett volna Jurkunas messzeségből eleresztett hármasa.

A negyedik rész elején egy 7-0-ás rohammal ismét egyenlített a Dombóvár. Ekkor több támadásnál is eladták a labdát Rossék, így Pór Péter időt kért. Fontos pillanatban Váradi talált be távolról, ám úgy tűnt, Dillnek ezen az estén mindenre van válasza. Az izgalmas végjátékban Clark indításgóljával hosszú idő után újra a hazaiaknál volt az előny, ám Tutt 13 másodperccel a vége előtt dobott hármasával az Olaj nyert.

Bálind József: - A Szolnok kapta a hazai pálya előnyét.

Pór Péter: - Igazi csapatmunka volt! A mérkőzés nagy részében fegyelmezetten játszottunk, kisebb megingásaink miatt azonban végig izgulnunk kellett.