MOL Szolnok - Marc Körmend 90-85 (19-23, 22-24, 25-21, 24-17)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 n. V.: dr. Valovics, Kóthay.
MOL SZOLNOK: ANZULOVIC 15/9, Pavlovics 13/3, VAISVILA 22/6, Trepák 13, OROSZ 20.
Csere: Stewart 6, Mérész Cs. 1. Edző: Zoran Martic.
MARC KÖRMEND: TOYA 19, Németh 18/12, TOROMAN 20/6, Mujanovics 7, Grebenár 11.
Csere: Hainje, Trummer 8/3, Keresztes 2. Edző: Zsebe Ferenc.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-11, 15. p.: 35-35, 18. p.: 38-45, 26. p.: 49-61, 34. p.: 77-72, 38. p.: 85-80.
Kipontozódott: Grebenár a 39., Stewart a 40. percben
Kiállítva: Németh a 35. percben

Tipikus tétnélküli derbire készültek a felek, a körmendiek ugyanis már biztos hatodikok, míg házigazdák a hetedik vagy a nyolcadik helyen végeznek az alapszakaszban. Ám leendő rájátszásbeli ellenfelüket, még egyikük sem ismeri, ugyanis az első öt helyen tanyázó csapatok között egyelőre nagy a torlódás. Egy biztos a szombati utolsó fordulót követően mindannyian okosabbak leszünk.

Felváltva vezettek a felek az első játékrészben, a vendégek részéről Toya és Németh, míg a hazai oldalról a Trepák-Orosz duó kosarazott eredményesen. Ebben az időszakban a legnagyobb tapsot Orosz légszerelése kapta, mikor Toroman ziccerdobását hatástalanította. A második negyedben folytatódott a dobópárbaj, egyik csapat sem fukarkodott a látványos megoldásokkal. Negyedóra után robbantott az olajozott csapatmunkát nyújtó Körmend, a Szolnok pedig gödörbe került. Nem jött be az Anzulovic-Mérész csere, mert az utóbbi játékos nem lelte a ritmust, így Martic mester kénytelen volt visszahozni a horvát irányítót. A nyugodtabb és magabiztosabb körmendiek a félidő végéig megtartották hatpontos előnyüket.

A fordulást követően egyértelműen jobbak voltak a Rába-partiak, határozottabban támadtak, jobban szedték a lepattanókat, és dobásaik is sikerültek, a 26. percben már 14 ponttal vezettek. Ekkor fütyült a hazai tábor, kedvenceik játéka láttán. Martic edző időt kért, a folytatásból jól jöttek ki tanítványaik, mert a hátralévő négy percet 19-7-re nyerték. A záró játékrészben már tombolt a hazai publikum, Vaisvila és Anzulovic találataival a szolnokiak vették át a vezetést. A 35. percben 79-72-es állásnál Németh István kétszer is megsértette Valovics játékvezetőt, melynek előbb technikai, majd kiállítás lett a vége. A hajrában elhúzott a Szolnok, a vendégek nem adták föl, de már csak megszorítani tudták házigazdáikat. Ha nem is játszott jól a Szolnok, de legalább győzelemmel zárta az alapszakasz utolsó hazai összecsapását.

Zoran Martic: - Hasonló meccset játszottunk, mint Körmenden, az utolsó negyedórában feljavult a játékunk és ennek köszönhetjük győzelmünket.

Zsebe Ferenc: - Sajnos sikerült elherdálnunk 14 pontos előnyünket