Bravúros győzelmet aratott az Olaj KK Székesfehérvárott

Albacomp - Szolnoki Olaj KK 68-77 (16-19, 17-21, 16-20, 19-17)

Székesfehérvár, 2000 néző. V: Pálla, Benczur, Győrffy.
ALBACOMP: Simon 8, Hanga 8, Radovics 15/3, Bell 14, MORRISON 12.
Csere: Soós, Doyne 7/3, Góbi 4. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.
SZOLNOK: ROSS 16/6, TUTT 22/3, VÁRADI 11/3, Jurkunas 5/3, BARRO 17.
Csere: Cziczás 5/3, Harazin 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–3. 15. p.: 23–28. 24. p.: 39–48. 27. p.: 45–48. 34. p.: 51–66. 39. p.: 61–68.
Kipontozódott: Hanga (38. p.), Jurkunas (40. p.)

A hétköznapi időpont ellenére is szép számmal ellátogatott szurkolótábora támogatásával, nem ijedt meg az Olaj a kupacsata első felvonásán. Váradiék az elején jó védekezéssel, és türelmes támadásokkal magabiztosan tartották a döntetlen körüli állást, sőt az első negyed végén, Cziczás triplájával a vezetést is megszerezték.

Előnyüket a második tíz percben sikerrel őrizték a piros-feketék, aggodalomra egyedül Ross és Jurkunas három-három faultja adott okot.

A térfélcsere után egy sokkal agresszívebb Albacomp jött ki a pályára, az Olaj azonban képes volt ritmust váltani. Bár a harmadik negyed közepén Ross és Jurkunas is megkapta negyedik személyi hibáját, a remekül dobó Tutt és a feljavuló Barro vezérletével tovább tartotta vezetését az Olaj.

A záró negyedben minden pályára lépő szolnoki extázisban játszott. Bár az Albacomp az utolsó percekben faragott tetemes hátrányából, bravúros győzelmükkel a piros-feketék előnnyel várhatják a szombati visszavágót.

Peresztegi Nagy Ákos: – Nagyon gyengén támadtunk, de nem adjuk fel.

Pór Péter: – Meglepődtem, hogy győztünk, attól függetlenül, hogy végig vezettünk. Az elején sikerült lefékeznünk az Alba gyors játékát, s bár megijedtem, hogy ha felpörögnek, nem tudjuk őket megállítani, de szerencsére kézben tudtuk tartani a mérkőzést. A végén volt egy kis megingás, akkor egy kicsit mérges voltam. Bár ez most furcsának tűnik, mert nagyobb előnyt is kovácsolhattunk volna a visszavágóra. De, ha a meccs előtt valaki azt mondja, hogy ennyivel győzünk, azt aláírtam volna. Szurkolóink segítségével a csapat ismét kitett magáért, de még nem lefutott a párharc.