Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 70–65 (25–13, 15–18, 12–20, 18–14)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Ádám J., Vétek, Szabó G.
OLAJ KK: ROSS 18/9, Váradi 6/6, Tutt 10, JURKUNAS 9/6, BARRO 20.
Csere: Cziczás 3/3, Tóth V. 4, Harazin, Szabó P. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
KAPOSVÁR: MARCIULIONIS 15/6, Hoffmann 2, VOJVODA 14/6, Welton 7, OROSZ 22.
Csere: Juhos 2, Kiss K., Csirke 3/3. Vezetőedző: Krivacscvics Dragoljub. Edző: Eekete Ádám.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 14-5, 8 p.: 19-9, 14. p.: 32-21, 18. p.: 38-25, 23. p.: 41-38, 28. p.: 49-49, 34. p.: 61-55, 38. p.: 66-59.

Tavaly november 22-én alapos, 26 pontos verést mértek az Olajra Kaposváron. Ezért visszavágni készült a szolnoki csapat, amelynek felkészülését sérülések és betegségek hátráltatták a napokban.

Úgy kezdett az Olaj, ahogy kell, Jurkunas és Váradi tripláját Tutt, valamint Barro pontjai követték. Mivel az ellenoldalon csak Orosz dupláját jegyezhették fel, 12-2 után Krivacsevics edző kikérte első idejét. Csak néhány pillanatra sikerült a kaposváriaknak megállítaniuk az Olajt. A negyed végén egy tucat pontnyi különbség alakult ki a felek között.

A folytatásban is jól működött a Ross-Barro kapcsolat, az irányító remek labdákkal szolgálta ki a centert, aki kapitális zsákolásokkal értékesítette helyzeteit. Úgy tűnt, hogy meglép vetélytársától a szolnoki csapat, ám a szünet előtt két jól irányzott triplával tíz pont alá kerültek a lelkesen játszó vendégek.

Sőt a fordulást követően vészesen közelített az Orosz Benő által vezérelt kék-fehér alakulat. A 23. percben 41-38-as állásnál bizony jókor jött Ross két triplája. Ám a kaposváriak is jól dobtak, vérszemet kaptak, és Orosz duplájával a 28. percben először vezettek, 49-51. A negyed utolsó másodpercében Ross futtából eleresztett triplájával visszavette a vezetést az Olaj.

A záró felvonás Cziczás hárompontosával indult, ám továbbra sem lehetett nyugodt az Olaj-tábor, mert a jól játszó vendégek ott loholtak kedvenceik nyakán. A végjáték 68-65-ről indult, a litván Marciulionis triplakísérletét azonban blokkolta honfitársa, Jurkunas, majd az utolsó másodpercben az utóbbi játékos állította be a végeredményt.

Úgy tűnt, hogy erre a mérkőzésre nem megfelelően hangolódott rá az Olaj, így meg kellett szenvednie a győzelemért. A folytatás szerdán Kecskeméten lesz a mieink számára.

Pór Péter: - Ilyen mérkőzéseken kell megtanulnunk, hogy minden csapat ellen teljes erőbedobással játsszunk.

Krivacsevics Dragoljub: - Megint közel álltunk a győzelemhez. Junior játékosainkkal jól helyt álltunk, de a végére elfogyott az erőnk.