Univer-Kecskemét - Szolnoki Olaj KK 71-73 (25-22, 15-15, 11-18, 20-18)

Kecskemét, 1800 néző. V: Bodnár, Benczur, Pozsonyi.
KECSKEMÉT: Haynes 13/6, DALE 18/9, Horváth Á. 4/3, Klaiber 12, KNIGHT 20.
Csere: Tóth P. 4, Szabó Zs., Molnár A. Edző: Zsoldos András
OLAJ KK: ROSS 18/6, TUTT 27/15, Váradi 8/3, JURKUNAS 8/6, Barro 7.
Csere: CZICZÁS 5/3, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–5. 7. p.: 16–15. 12. p.: 29–22. 17. p.: 35–33. 22. p.: 47–37. 26. p.: 49–49. 29. p.: 49–53. 35. p.: 58–66. 38. p.: 67–66.

A napokban az Olaj-tábor kiadta jelszót: "Mindenki Kecskemétre". A piros-fekete hívek pedig vették a lapot, szinte elárasztották a hírős várost.

Mintegy öt percig fej-fej mellett haladtak a felek, hazai részről szinte mindenki feliratkozott a jegyzőkönyvbe, míg az Olaj soraiból Tutt gyűjtögette a pontokat. A folytatásban úgy tűnt, hogy meglépnek a hazaiak, ám Ross góljaival utolérte vetélytársát a szolnoki csapat. A negyed utolsó másodpercében azonban Haynes triplájával ismét az Univer szerzett vezetést.

A következő tíz perc Knight dupláival és Dale hárompontosával folytatódott. Pór edző érezvén a veszélyt, időt kért és rendezte a sorokat, nehogy megszökjenek a vendéglátók. Szerencsére, nem szakadtak le a mieink, Tutt és Ross betöréseivel tartották a lépést az Univerrel. Sőt, ha támadásban nem kapkodják el akcióikat, akár a maguk javára is fordíthatták volna az állást. Nem tették, a piros-fehérek pedig a ponterős és jó lepattanózó, ausztrál Knight révén megtartották egy triplányi előnyüket.

A térfélcsere után úgy tűnt, hogy az Olaj az öltözőben maradt, amit a Kecskemét egy 7-0-ás rohammal büntetet, 47-37. Újabb vendégidőkérés következett, majd Tutt triplája törte meg a vészes vendéggólcsendet. A továbbiakban föltámadt a közönsége által támogatott Olaj, amely egy 9-0-ás etappal utolérte ellenfelét, 49-49. A huszonhetedik percben Cziczás büntetőivel hosszú idő után először vezettek a szolnokiak. Sőt, ha egy kicsit jobban koncentrálnak, akkor tovább gyarapíthatták volna pontjaik számát.

A zárófelvonás 51-55-ös állásról indult, az Olaj pedig nyolc pontosra növelte előnyét. A hazaiak azonban nagy hajrát indítottak az utolsó percekben, és két perccel a vége előtt ismét átvették a vezetést. A hajrában azonban Ross duplájával, valamint Tutt triplájával az Olaj nyerte meg a meccset.

A lefújás után a mintegy ezer főnyi szolnoki szurkolótábor fergeteges ünneplésben részesítette kedvenceit.

Zsoldos András: - Kemény, jó meccset játszottunk, mind a két csapat nagyszerűen teljesített. Az döntött a Szolnok javára, hogy több extra teljesítmény akadt náluk.

Pór Péter: - Gratulálok az ország legjobb szurkolótáborának, drukkereink nélkül nem nyertünk volna. Nagy bravúr, hogy tíz pontról felálltunk, majd a hajrában egy újabb gödörből is kikecmeregtünk.