Szolnoki Olaj KK - Marso Vagép NYKK 85-70 (18-20, 28-12, 20-12, 19-26)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Pálla, Jakab L., Szabó G.
OLAJ KK: ROSS 12/3, Váradi 5/3, TUTT 28/9, JURKUNAS 6/6, Barro 6.
Csere: Harazin 10, Cziczás 10/6, Cseh Gy. 3/3, Tóth V. 3/3, Szabó P. 2. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 22/9, Siska 7/3, Vujacsics 6, Sitku 16, HELBICH 14/6.
Csere: Nagy K. 3/3, Mohácsi 2, Makrai. Vezetőedző: Ferenczi Tamás.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7-8, 8. p.: 16-15, 14. p.: 30-20, 18. p.: 38-26, 25. p.: 57-38, 28. p.: 62-40, 35. p.: 76-57, 38. p.: 81-64. Kipontozódott: Mohácsi (39.).

A 2009-ben remeklő, nyolc meccsből hetet megnyerő Olajnak megvan minden az esélye a rájátszásra, ráadásul a Sport Állandó Választott Bírósága a Körmend elleni mérkőzés két pontját a mieinknek ítélte, akik mindezeknek köszönhetően immár az ötödik helyen tanyáznak.

A hetedik perc közepén Ken Tutt triplájának köszönhetően 12-10-re vezetett az Olaj. Ezt megelőzően azonban rendre az erőszakosan játszó vendégeknél volt az előny. A folytatásban a negyed végéig még jól tartotta magát a Bookert és Farkast is nélkülöző Nyíregyháza.

A második tíz percben végre beindult az Olaj-henger, Ross most már igyekezett mozgatni az övéit, az irányító jó passzokat adott Harazinnak, és a pontszerzéssel sem maradt adós. A kulcsfigurának azonban akárcsak Kecskeméten, ezúttal is az amerikai hátvéd Tutt bizonyult, aki közelről és távolról is biztos kézzel szórta a pontokat. A szünetig húsz pontot termelt a légiós. Mellette Jurkunas triplái is jókor jöttek, az erőcsatár kétszer is demoralizáló hárompontost dobott közvetlenül a támadóidő lejárta előtt. Mindezeknek és az ötvenkilenc százalékos mezőnymutatónak köszönhetően biztosan vezetett az Olaj az első félidő végén, 46-32.

A térfélcserét követően az Olaj igyekezett gyorsan és látványosan játszani. Igyekezetét siker koronázta, Váradi és társai mindent megtettek a publikum szórakoztatásért. Mindez nem jöhetett volna létre a jó csapatvédekezés nélkül, hiszen a második, illetve a harmadik negyedben egyaránt 12-12 pontot engedélyeztek vendégeiknek.

A záró felvonás 66-44-es állásról indult, a szolnoki edzőpáros pedig igyekezett, minél több kosarasának játéklehetőséget adni, gondolván csapata szerdai, pécsi fellépésére.

Pór Péter: - Örülök, hogy kulcsembereinket is tudtuk pihentetni, így fiataljaink is pályára léphettek.

Ferenczi Tamás: - Ebben az összetételben ennyire voltunk képesek.