Pécsi VSK-PANNONPOWER - Szolnoki Olaj KK 68–50 (17–12, 13–12, 15–13, 23–13)

Pécs, 2500 néző. V: Hartyáni, Ádám, Kiss L.
PÉCS: KELLY 14/9, VITTMANN 16/6, Kapo, GREBENÁR 6, BENCZE Z. 14.
Csere: Alekszics 11/3, Czigler 2, Hosszú 3/3, Tóth N. 2, Kovács P., Gubi. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
SZOLNOK: Tutt 10/6, Ross 15/3, Váradi 5/3, Jurkunas 8/6, BARRO 12.
Csere: Szabó P., Cziczás, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–5. 6. p.: 9–8. 13. p.: 20–12. 17. p.: 26–16. 23. p.: 35–25. 26. p.: 35–31. 33. p.: 51–41. 37. p.: 61–46.

Az elején felváltva vezettek a felek, a vendégek részéről Váradi mellett Ross is betalált távolról. A hazaiak közül szinte mindenki feliratkozott a jegyzőkönyvbe, hiszen Ivkovics kétpercenként cserélgette játékosait. A negyed utolsó két percében büntetőket és ziccereket hibáztak a mieink, a Pécs pedig élt lehetőségeivel és meglépett öt ponttal.

A második negyedben sem talált be az Olaj, öt perc alatt mindössze két büntetőből elért pontot jegyezhettek, a hazaiak pedig tíz pontra növelték előnyüket. Három perc alatt kétszer is időt kért a szolnoki edzőpáros, mert már 30-17 -re vezetett a PVSK. Az utolsó másodpercben a lábra kapó Tutt találataival közelebb került a szolnoki csapat vetélytársához, 30-24.

A térfélcsere után megint három percet kellett várni egy árva Olaj-kosárra, ami Barro zsákolása után született meg. Szerencsére a hazaiaknak sem ment valami fényesen, így belátható távolságon belül maradt a vendégcsapat. Sőt, a 29. percben Jurkunas hármasával 40-37-re alakult az állás. Az egyenlítés azonban elmaradt, Bencze duplájával és Kelley triplájával ismét meglógott a pályaválasztó együttes.

A záró felvonásban megint rosszul nyitott az Olaj, Kelleyék kapcsoltak és gyártották a pontokat. A rutinos Alekszics ziccere után már 61-44-es állást mutatott az eredményjelző, és nem is sikerült csökkenteni a hátrányt.

Sztojan Ivkovics: - Gigászi csatában jobban koncentráltunk, ennek köszönhetjük a győzelmet. Örülök hogy továbbra is egymásra találunk szurkolóinkkal.

Poór Péter: - Támadásban buktuk el ezt a mérkőzést, nem volt egyensúly a palánk alatti és a távoli dobásaink között.