Kikapott a Pécstől, így nem jutott a döntőbe az Olaj KK

PVSK-Panthers - Szolnoki Olaj KK 66-55 (10-13, 15-15, 17-9, 24-18)

Szombathely, 1500 néző. Vezette: Benczúr, Hegedűs, Győrffy.
PVSK: Kelley 12, Wittmann 14/3, Dénes 4/3, Grebenár 8, Bencze 7.
Csere: Tóth N. 9/6, Alekszics 12/6, Czigler. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
OLAJ: Ross 32/18, Váradi 2, Tutt 7/3, Jurkunas 6/6, Barro 8.
Csere: Cziczás, Harazin. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-7, 8p.: 8-11, 14. p.: 12-16, 18. p.: 25-26, 24. p.: 35-32, 28. p.: 40-34, 35. p.: 53-42.

A szombathelyi Aréna Savaria a helyszíne a Magyar Kupa négyes döntőjének. Az első párban a két vasi gárda, a Falco és a Körmend találkozott egymással. A várt nagy küzdelem elmaradt, a hazai pálya minden előnyét élvező és jobb erőkből álló szombathelyiek magabiztos 111-85-ös győzelmet arattak.

Az ezt követő Pécs-Olaj derbin az volt a kérdés, hogy ki lesz az ellenfele a házigazda Falcónak a ma 12:45-kor kezdődő fináléban, amit a Magyar Televízió közvetít.

Jól kezdett az Olaj a szombat esti mérkőzésen, ugyanis légiósai Ross és Tutt egymás után szerezték pontjaikat, így az első negyed végén 13-10-es szolnoki vezetést mutatott az eredményjelző.

A 13. percben Jurkunas triplájával már 16-10 volt, ám ezt követően Alekszicsék percei következtek, de a vezetést ekkor még nem tudták átvenni. Mivel ez a negyed döntetlenre végződött, megmaradt az egy triplányi különbség a felek között.

A szünet után a pécsiek Bencze és Tóth találataival átvették a vezetést. Ebben az időszakban különösen a palánk alól bizonyultak eredményesnek a pécsiek.

A záró negyedben még semmi nem dőlt el, hiszen csak öt pont volt a felek közötti különbség, igaz, a PVSK javára. A várt szolnoki feltámadás azonban elmaradt, mert csak Ross dobott megbízhatóan a csapatból. A PVSK pedig szép lassan növelte előnyét és öt perccel a vége előtt Alekszics triplájával már tizenegy ponttal is vezetett. Pór Péter kikérte idejét, ám ez sem segített, a pécsi vasutasok megállíthatatlanul robogtak a döntő felé.

Mint a 66-55-ös győzelmük is mutatja, oda is értek, ma a Falco csapatával vívhatják a finálét. Mivel ebben az esztendőben nem lesz bronzmérkőzés, az Olaj és Körmend egyaránt harmadik helyen végzett.