BARRO fantasztikus válasza, Szekulovics mérkőzés előtti nyilatkozatára: 45 PONT!!! 10 LEPATTANÓ !!! 12 KIHARCOLT FAULT!!!

2009. 04. 11.

Szolnoki Olaj KK - Falco KC Szombathely 109-81 (27-21, 23-18, 29-23, 30-19)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Alapszakasz, 24. forduló

Szolnok, 3000 néző. V: Cziffra Cs., Gorka, Farkas G.
SZOLNOK: ROSS 10/6, Tutt 10/6, VÁRADI 17/6, Jurkunas 3, BARRO 45.
Csere: CZICZÁS 7, Harazin 4, SZABÓ P. 11/9, Cseh, Tóth V., Kovács D., 2, Gaál. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
FALCO: Kálmán 20/6, Hudson 11/6, CIRIC 12/3, Horváth Z. 10/3, Perincic 14/3.
Csere: Vrsaljko 7, Lakatos 2, Vida M., Feigl, Borszéki 2, Pankár 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–5. 7. p.: 17–13. 13. p.: 36–21. 17. p.: 41–34. 23. p.: 56–39. 26. p.: 64–49. 33. p.: 84–65. 36. p.: 96–73. 40. p.: 109–79.
Kipontozódott: Harazin (40. p)

Jubilált az Olaj, hiszen 18 esztendeje, 1991. április 11-én nyerte a csapat első bajnoki címét, azon az emlékezetes zalaegerszegi mérkőzésen.

A jelennél maradva mindkét csapat fontos derbire készülődött, ugyanis a vendégek a négy, míg a szolnokiak a nyolc közé jutásért harcolnak, három fordulóval az alapszakasz zárása előtt.

Hatalmas érdeklődés kísérte a címvédő Falco és a tavalyelőtti bajnok Olaj rangadóját. Csak a vendégszektor maradt üresen, a hírek szerint a kupamalőr tartotta otthon a szombathelyi híveket.

Valamivel nyugodtabban kezdett az Olaj, mint vasi vetélytársa. A mezőnyben és a palánkok alatt is jobban dolgozott a hazai alakulat. Különösen Barro remekelt, a center szinte minden pozícióból, még fekvő helyzetből is betalált a Falco kosarába és Jurkunassal egyetemben jól szedte a lepattanókat is. A vendégektől úgy tűnt, hogy néhányan fásultan és fáradtan játszanak, talán csak Kálmán küzdőszellemét és ponterősségét lehetett kiemelni.

A második negyedben az Olaj egy 12-0-s rohammal indított, és alaposan elhúzott vendégeitől, 38-21. Kálmán azonban riadót fújt, és ekkor még felzárkózott a bajnoki címvédő, amelyik egy 13-2-es etapot produkált, 45-39. A félidő utolsó perceiben azonban a szombathelyi nevelésű Váradi előbb duplát, majd a dudaszóval egy időben triplát dobott egykori csapatának, 50-39.

A fordulást követően ismét Barro percei következtek, a szenegáli származású center továbbra is tarthatatlannak bizonyult a támadópalánk alatt, és sorra dobta a duplákat. Tegyük hozzá azt is, hogy társai jobbnál jobb labdákkal tömték a szenegáli centert. A folytatásban tartotta 12-16 pontos előnyét a hazai alakulat, mégis meglehetősen ideges hangulatú lett a mérkőzés, főként a bírói ítéletek, valamint Kálmán arrogáns játéka miatt.

A záró játékrész 79-62-es Olaj vezetésről indult, a vendégek próbáltak felzárkózni, ám kísérleteiket ezúttal nem kísérte szerencse. Ellenben a szolnokiaknak szinte minden sikerült, a fiatal Szabó sorozatban három triplával tette le névjegyét. A végére már csak az ünneplés maradt – a végeredmény tudatában, és a Falco drukkerek távollétében érthetetlennek tűnt a lefújáskor a küzdőtéren felsorakozó rendőrsorfal – a jól játszó Olaj a vártnál könnyebb győzelmet aratott a címvédővel szemben.

A folytatásban ismét egy vasi alakulat, a Körmend látogat a Tiszaligetbe, szerdán 18 órakor.

Pór Péter: - Úgy számolgattunk a meccs előtt, hogy nekünk háromból hármat kell nyernünk ahhoz, hogy bent legyünk a legjobb nyolcban. A mai produkciónk és a többi meccs eredményének alakulásának tükrében akár merészebb álmokat is szövögethetünk.

Szrecsko Szekulovics: - Korrekt játékvezetés mellett sima győzelmet aratott a Szolnok. Ilyenkor nem lehet mit tenni, gratulálunk az ellenfélnek.

A Falco edzője, Szrecsko Szekulovics nyilatkozta a mérkőzés előtt a Falco honlapján: - ... Ellenfelünk öt emberes csapat, nekünk hosszabb a kispadunk, több jó játékosunk van. Ez sokat számíthat. Több helyről is hallottam már, hogy Barro mennyire jó játékos, de ahogy itt Szombathelyen is elnéztem, engem nem győzött meg. Semmi extrát nem nyújtott ...

A mérkőzésen OUSMANE BARRO lehetőséget biztosított Szekulovicsnak, hogy megismerhesse és megjegyezhesse, mennyire EXTRA JÓ JÁTÉKOS!!! BRAVO OOZE!!!