Szolnoki Olaj KK - Polaroid Lami-Véd-Körmend 93-55 (25-9, 15-18, 33-14, 20-14)

Szolnok, 1800 néző. V: Kiss L., Bognár T., Páli.
SZOLNOK: ROSS 24/12, VÁRADI 13/9, Tutt 13/3, JURKUNAS 11/9, Barro 7.
Csere: Cziczás 3/3, Szabó P., CSEH 11/9, Harazin 4, Kovács D. 4, Tóth V. 3, Gaál. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
KÖRMEND: Fodor M. 12/6, FODOR G. 11/3, Ferencz 9/3, Banks 8, Hegedűs G. 4.
Csere: Tóth G., KOCSIS T. 9, Trummer 2, Déri, Sipos, Sömenek, Havlik. Edző: Hencsey Tamás.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–2. 8. p.: 17–6. 14. p.: 35–13. 18. p.: 37–19. 25. p.: 54–34. 28. p.: 69–38. 34. p.: 83–45. 38. p.: 89–55.
Kipontozódott: Fodor M. (40. p.)

A két régi vetélytárs csatájában a mindössze 12. helyen álló vendégek minden teher nélkül, míg a szolnokiak a nyolc közé jutásért vívott harcban győzelmi kényszerben léptek pályára. Mint a látottakból és a végeredményből is kitűnik, a Tisza-partiak jóval motiváltabban játszottak, mint vetélytársuk.

A vendégoldalon Banks kihagyott dobásaival, míg hazai részről Jurkunas tripláival indult a mérkőzés. Mivel a litván erőcsatár mellett Barro és Ross is betalált, a negyedik percben már 11-0-ás állást mutatott az eredményjelző. Banks ugyan szépített, ám a folytatásban is jól védekezett és látványosan támadott az Olaj és a 13. percben már 35-11-és állásnak tapsolhatott a publikum.

A körmendiek zónavédekezésre, a szolnokiak pedig könnyelmű játékra váltottak. A vendégek némileg összekapták magukat és az ügyesen játszó Kocsis Tamás vezérletével a félidő végére 13 pontos távolságra zárkóztak fel. Tegyük hozzá, hogy az első húsz percben mindössze 31 százalékkal dobtak a vendégek, a hazaiak 43 százalékával szemben. Sőt a lepattanó csatát is Barro-ék nyerték 28-19-re.

A fordulást követően az Olaj visszabillent a régi kerékvágásba, Ross és Váradi triplaparádéjával ismét elhúzott vetélytársától. Úgy tűnt, hogy feladta a Körmend, ráadásul Fodor Márton összeveszett Páli bíróval, amiért technikait kapott a vendégek irányítója. A negyed végén Cseh György kapta el a fonalat, a fiatal erőcsatár ügyes gólokat szórt a körmendi kosárba. A záró felvonásban Cziczás hármasával már a negyven ponton is túlnőtt a felek közötti különbség. A végén mindkét csapatban minden játékos szóhoz jutott.

A két csapat párharcában az Olaj még soha nem mért ekkora verést a Körmendre.

Pór Péter: - Örülök, hogy a Falco után a Körmend ellen is jó játékot nyújtottunk. Bíztató, hogy csereembereink is kitettek magukért.

Hencsey Tamás: - Sajnos, már az első negyedben elment a meccs, a második negyedben ugyan kapaszkodtunk, de a folytatásban már semmi sem sikerült, rossz százalékkal dobtunk ezen a mérkőzésen.