EnterNet-NTE Hegyvidék - Szolnoki Olaj KK 89–93 (21–20, 25–22, 15–23, 28–28)

Csörsz u., 1000 néző. V: Forrai, Szabó G., Balog Gy.
HEGYVIDÉK: RUJÁK A. 17/3, Simon N. 4, Hajmásy 11/3, YOUNGER 19/15, Keresztes 12.
Csere: Krasznai T. 13/9, Will 13/9, Beák. Szakmai igazgató: Sabáli Balázs.
SZOLNOK: Ross 8, TUTT 30, VÁRADI 12/6, Jurkunas 11/6, BARRO 14.
Csere: Szabó P. 9/3, Cziczás 5/3, Harazin 4. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–4. 9. p.: 14–16. 13. p.: 25–27. 15. p.: 33–27. 22. p.: 50–44. 25. p.: 50–54. 34. p.: 68–72. 40. p.: 77–88 Kipontozódott: Hajmásy (37. p.), Younger (38. p.), Simon N. (40. p.)

Az Olaj-tábor hűen önmagához ismét szép számmal kísérte el kedvenceit a fővárosba. Zúgott a "mindenki szolnoki" biztatás, közben kiderült, hogy az orvos nem érkezett meg és addig a játékvezetők nem kezdték el a mérkőzést. Mintegy negyed óra csúszással indult ezért az összecsapás.

Barro dupláira a házigazdák 11 ponttal válaszoltak, Pór edző pedig rögtön időt kért és rendezte a sorokat. Jurkunas és Váradi triplája is beakadt, valamint Tutt betöréseivel átvette az Olaj a vezetést, 14-16. A hazaiak azonban Simon révén egy egységnyi előnnyel zárták az első negyedet.

A folytatásban ahelyett, hogy saját játékát játszotta volna az Olaj, átvette a fővárosiak rohanó stílusát és a védekezésben sem koncentrált eléggé, az EnterNet pedig őrizte néhány pontos előnyét. A szünet előtt megint állt a játék, ugyanis fura játékvezetői ítéletek miatt háborogtak a szolnoki drukkerek, a készenléti rendőrség pedig hadrendbe sorakozott. A balhé azonban elmaradt, a fővárosiak pedig négy pontos előnnyel zárták a félidőt.

A térfélcsere után Barro és Tutt dupláival, valamint Váradi triplájának köszönhetően: 50-54. A 28. percben csaknem elszabadult a pokol, mert Váradi Kornélt Keresztes Rafael kiütötte a védőpalánk alatt. A szolnoki játékos fejéből dőlt a vér, a gyors orvosi ellátás után kórházba kellett szállítani.

A záró játékrész 61-65-ös állásról indult, bizony jókor jött Szabó hárompontosa, majd Tutt egyéni akcióival sem tudtak mit kezdeni a budapestiek. 73-83-as állásnál a szolnokiak két támadást is elszúrtak egymás után, a hazaiak pedig triplákkal némileg közelebb zárkóztak vendégeikhez, de végül nyert a piros-fekete sereg.

Az Olaj tehát sikeresen zárta a tavaszt, melynek mérlege 11 győzelem és három vereség. A negyeddöntőben az Atomerőmű ellen próbálhatják meg Cziczásék kiharcolni a négy közé jutást.

Sabáli Balázs: - Jó hangulatú mérkőzésen minden tőlünk telhetőt megtettünk. Ugyanakkor elkövettünk egy-két buta hibát, a Szolnok pedig elég jó csapat ahhoz, hogy ezeket kihasználja.

Pór Péter: - Örülök, hogy amit januárban elterveztünk, sikerült véghezvinnünk, és köszönjük a szurkolóinknak, hogy Budapesten is ilyen fantasztikus hangulatot teremtettek.