Szolnoki Olaj KK – Atomerőmű SE 78–69 (16–19, 18–10, 26–19, 18–21)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Szolnok, 2500 néző. V: Hartyáni, Földházi, Benczur
SZOLNOK: ROSS 19/9, TUTT 22/12, Váradi 4, JURKUNAS 12/12, BARRO 20.
Csere: Cziczás, Cseh 1. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
PAKS: Mészáros Z., WILLIAMS 17/12, English 10/3, GOSA 16/6, Csaplár-Nagy E. 2.
Csere: GULYÁS 15, Kiss Zs. 3/3, Medve, Panta 6/6. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–0. 6. p.: 9–6. 7. p.: 14–8. 9. p.: 14–16. 16. p.: 26–22. 17. p.: 26–27. 20. p.: 32–27. 23. p.: 34–36. 25. p.: 39–46. 26. p.: 45–48. 33. p.: 65–48. 35. p.: 71–53. 40. p.: 75–69.

A párharc állása: 1-1

Barro pontjaival és jó ütemű blokkjaival indult az összecsapás, sőt, ha a center higgadtabb, nem 9-0-ra, hanem többel is vezethetett volna az Olaj az első percekben. Szép lassan összekapta magát az ASE, és Gosa találataival a nyolcadik perc végén először szerzett vezetést, 14-16. Sokat futottak és dobtak a felek, ám az utóbbit pontatlanul tették, így kevés gól esett a folytatásban. A Szolnok tíz, míg az Atom három pontot ért el öt perc alatt, az utóbbinak csuda örült a telt háznyi publikum.

Nem sokáig tartott az örömük, mert Gulyás révén ismét visszavette a vezetést a Paks. Érdekesség, hogy a piros-kékek közül mindössze három ember, Williams, Gosa és Gulyás szerzett pontokat az első félidőben.

A szünet után az előző két negyeddel ellentétben nagyon bekezdett az ASE, és egy 12-2-es rohammal elhúzott vendéglátóitól, 39-46. Az Olaj azonban feltámadt, Ross, Tutt és Jurkunas szórta a triplákat, és nagyot fordult az állás, Barro zsákolásával már 53-48-ra az Olaj vezetett. Tombolt a közönség, pedig még nem volt vége.

A zárónegyed újabb Tutt hárompontossal és Barro pöcijével indult. Panta triplája törte meg a kínos, mintegy ötperces paksi gólcsendet. Dzunics edző gyorsan visszahozta amerikai játékosait, és egy perccel a vége előtt már csak hat pont volt csapata hátránya, ám fél perccel a vége előtt Barro duplája eldöntötte a mérkőzést.

A folytatás kedden az atomvárosban.

Pór Péter: - Vannak olyan mérkőzések, ilyen volt ez a mai is, mikor kiderül, nem az számít, hogy kinek mekkora a költségvetése, hanem az, hogy mekkora a szíve és milyen a közönsége.

Dzunics Braniszlav: - A harmadik negyedben nem találtuk meg a Szolnok támadójátékának az ellenszerét.