Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK 89-70 (28-15, 19-22, 30-18, 12-15)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 3. mérkőzés

Paks, 1200 néző. Vezette: Pállá Z., Török R., Farkas G.
ASE: Mészáros 5/3, WILLIAMS 13/6, English 5, GOSA 18/6, Csaplár-Nagy 8,
Csere: Medve 2, GULYÁS 19, Panta 10/6, Jonhson, Kiss Zs. 5/3, Kiricsi 4. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
OLAJ: Ross 8/3, Váradi, Tutt 15, Jurkunas, BARRO 13.
Csere: Cziczás 8/6, Szabó P. 7/3, Cseh Gy. 6/3, Gaál 6/6, Tóth V. 2, Kovács D. 3/3, Harazin 2.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 15-7, 14. p.: 32-21, 18. p. -.41-31, 25. p.: 71-46, 28. p.: 73-51, 35. p.: 85-65.
Kipontozódott: Jurkunas (24.), Cseh (29.).

Állás: 2-1 a Paks javára.

A hazaiaknál játékra jelentkezett az amerikai erőcsatár, Ian Jonhson, aki ez idáig sérüléssel bajlódott. Villámrajttal nyitott az ASE, a kezdőötösből English kivételével mindenki betalált, míg a szolnoki oldalon csak Barro büntetőből elért két pontja szerénykedett. A baj nem jár egyedül, Váradi Kornél bokaszalag-sérülést szenvedett, s nem tudta folytatni a játékot. A Paks a nagy kedvvel játszó Gulyás révén tovább növelte előnyét, 28-15.

A Duna-partiak mindkét palánk alatt jól érvényesítették magassági fölényüket és a mezőnyből is biztosabban dobtak, mint a vendégek. Ráadásul Szabó Péternek is kiosztottak egy medvepuszit, így az irányítót is le kellett cserélni, bár ő később visszatérhetett a pályára. Sajnos Ross képtelen volt szervezni a szolnoki gárda játékát, feltűnően sokat idegeskedett a légiós. Az agresszíven játszó Paks pedig biztosan tartotta tíz pont körüli előnyét a nagyszünetig.

A térfélcsere után Mészárosék ismét robbantottak és egy 12-2-es rohammal tovább növelték előnyüket, 59-39. Közben a reklamáló Jurkunas technikai hibát kapott. Mivel ez volt az ötödik hibája, ki is pontozódott a litván légiós. Az edzők, gondolva a pénteki összecsapásra, már a harmadik negyedben minden játékosuknak alkalmat adtak a bizonyításra.

A záró játékrész 77-57-es állásról kezdődött, mindkét csapatban csak magyar játékosok szerepeltek a pályán. Ám az állás már lényege lényegesen nem változott, az Atomerőmű SE magabiztos győzelmét nem fenyegette veszély. A felek párharcának negyedik összecsapását pénteken este hat órakor játsszák a Tiszaligetben.

Dzunics Braniszlav: - Teljesen megérdemelten nyertünk. 2:1, és megyünk tovább.

Pór Péter: - Nagyon korrekt játékvezetés mellett megérdemelt hazai győzelem született. A védekezésben ismét sikerült bedarálnia bennünket a paksi csapatnak.