Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 55-66 (16-20, 9-12, 5-12, 25-22)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Play-Off, Negyeddöntő - 4. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2100 néző. Vezette: Bodnár, Forral, Gorka.
OLAJ: Ross 13/9, Cziczás 4/3, Tutt 14, Jurkunas, BARRO 19.
Csere: Szabó P. 2, Cseh Gy. 3/3, Kovács D., Gaál. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Horváth Imre.
ASE: MÉSZÁROS 8, English 11, WILLIAMS 17/6, GOSA 12, Csaplár-Nagy E. 2.
Csere: Gulyás 4, Panta, Medve, Kiss Zs. 3/3, Jonhson 9/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-4, 8. p.: 11-15, 14. p.: 23-22, 18. p.: 25-30, 24. p.: 28-39, 28. p.: 30-44, 34. p.: 40-48, 38p.: 51-55.
Kipontozódott: Cziczás (39.), Barro (40.), Mészáros. (40.).

Kornél nem vállalhatta a fellépést, hiszen sérült bokáját csütörtökön este műtötték meg az egyik budapesti klinikán. Már az elején is kevés kosár esett, és nagyon sokat faultoltak a csapatok. A vendégek kaptak hamarabb lábra, közülük Williams csapata első negyedbeli húsz pontjából egymaga 13-at szórt. Ellenben a házigazdák csak 16 egységig jutottak az első negyedben. Ekkor azt gondolta a piros-fekete érzelmű szurkolótábor, hogy ennél csak jobb jöhet.

Sajnos a következő két negyed még az előzőnél is sokkal rosszabbul sikerült. Bár Cziczásék a 15. percben még vezettek, a több szerkezetben is játszó Duna-partiak azonban fordítottak, és az első félidő végén hétpontos előnyhöz jutottak. Bizony régen volt arra példa, hogy az Olaj egy félidő alatt mindössze 24 százalékkal teljesítsen a mezőnyből, ráadásul Tutték a triplákkal is adósok maradtak. A paksiak sem brillíroztak, ziccereiket azonban sikerrel értékesítették.

A fordulást követően sem mentek a dobások az Olajnak, így az egyre magabiztosabb vendégek egy tucat pontjuknak köszönhetően még tovább növelték a felek közötti különbséget. A záró játékrész 30-44-es állásról indult, az Olaj azonban nem adta fel, és a közönség fantasztikus biztatása mellett egyre csökkentette hátrányát.

A hajrában Ross két triplájával 51-55-öt mutatott az eredményjelző. Az utolsó szolnoki dobások azonban nem sikerültek, az atomvárosiak pedig jól büntetőztek, és bebiztosították győzelmüket.

Ezzel a Paks 3-1-re megnyerte a párharcot, és bejutott az elődöntőbe. Az Olaj pedig befejezte a bajnokságot, a hetedik helyen végzett.

Pór Péter: - Gratulálok a csapatnak, hogy január kezdete óta egy 12-2-es szériával be tudott jutni a legjobb nyolc közé. Köszönjük közönségünknek, hogy az egész szezonban kitartottak mellettünk.

Dzunics Braniszlav: - Elsősorban jó védekezésünknek köszönhetjük mai és a párharcban elért győzelmünket.