Debreceni Vadkakasok - MOL Szolnok 84-76 (22-17, 24-31, 24-18, 14-10)

Debrecen, 2500 n., v.: Hartyáni, dr. Vígh
Debrecen: Fodor M. 4, LEE 24/3, Green 12, GÉMES 17/3, Bukva 5/5.
Csere: Ádám 6/6, Tóth G. 2, Boldizsár 2, Lakatos 2. Edző: Ráthonyi Tamás.
MOL Szolnok: ANZULOVIC 16/9, Pavlovics 16/12, VAISVILA 16, Trepák 8, Orosz 12.
Csere: Stewart 6, Mérész 2. Edző: Zoran Martic.
Az eredmény alakulása - 4. perc: 11-9, 8. p.: 17-15, 15. p.: 33-33, 18. p.: 40-40, 24. p.: 55-52, 34. p.: 76-68, 37. p.: 80-70.
Kipontozódott: Stewart a 31. percben.

A szolnoki csapat fennállása során immár ötödik alkalommal harcolta ki a Magyar Kupa négyes döntőjébe való jutást. Ami jó előjelnek számított a tegnapi Debrecen elleni csata előtt, hogy eddigi négy elődöntőjüket rendre megnyerték a piros-feketék, sőt tavaly az Atomerőmű elleni fináléban megszerezték első kupagyőzelmüket. Azóta sok víz folyt le a Tiszán, az idei bajnoki szereplés nem úgy sikerült Pavlovicséknak, mint szerették volna, ráadásul az alapszakaszban remeklő Debreceni Vadkakasok legénysége várt rájuk az elődöntőben. A debreceniek a hazai pályának számító Főnix-csarnokban rendezhették meg a Final-Four-t. A tegnapi első mérkőzésen - akárcsak egy esztendeje - az Atomerőmű és a Körmend találkozott, összecsapásuk az atomvárosiak 88-73-as győzelmével ért véget.

Fegyelmezett, kemény védekezéssel nyitottak a molosok, és 8 percen át tartották a lépést vendéglátójukkal. Támadásaik azonban meglehetősen vérszegényre sikeredtek, távoli dobásaik rendre kimaradtak, a védő lepattanókból pedig a debreceniek szereztek pontokat. A második negyed elején már 26-17 volt az állás, ám ekkor Anzulovic összekapta magát és társait, remek átadásaival és tripláival fordítottak a piros-feketék, 35-40. A félidő végéig azonban felzárkóztak a Vadkakasok, így két pont előnnyel térhettek pihenőre a szolnokiak.

A fordulást követően egymás nyomában loholtak a felek, a hazaiaknál Lee és Gémes, míg a mieinknél Pavlovics és Vaisvila szórták a pontokat. A játékrész vége azonban a Vadkakasoknak sikerült jobban, akik 70-66-ra vezettek a záró negyed előtt. Az utolsó felvonásban 4 percen át tartott a molos gólcsend, míg a sárga-feketék 6 pontot értek el ebben az etapban. Három perccel a vége előtt már 10 pontra hízott a magabiztos hazaiak előnye. Vaisvila és Orosz ugyan még faragott a szolnokiak hátrányán, ám a debreceniek győzelmét és ezzel döntőbe jutását nem tudták megakadályozni. A szolnoki csapat ugyanazt mutatta, mint a bajnoki mérkőzéseken, 25 perc után nem volt képes lépést tartani vetélytársával.

Ráthonyi Tamás: - Óriási küzdelemben, vegyes védekezésünknek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést.

Zoran Martic: - A harmadik negyed végén fontos pillanatokban hibáztunk, míg ellenfelünk ekkor játszott igazán jól.