Szolnoki Olaj KK - Kecskeméti SE 85-81 (21-25, 25-20, 22-12, 17-24)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Király, Gál, Fodor.
OLAJ: Szabó P. 12/3, Fodor M. 17/9, Vesztergom 4, Rice 15/9, Grebenár 11.
Csere: Barro 8, Tóth V. 11/3, Sonyák 5/3, Cseh 2. Vezetőedző: Horváth Imre.
KSE: Wittmann 18/9, Marciulonis 5, Dale 6, Tóth N. 4, Bencze Z. 9.
Csere: Johnson 13/3, Bolics 21/9, Dénes G. 5/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 13-9, 8. p.: 18-19, 14. p.: 32-32, 18. p.: 43-45, 24. p.: 52-47, 28. p.: 63-57, 34. p.: 72-67, 38. p.: 77-75.

Egy esztendeje háromszor is találkoztak a felek az előkészületek során, akkor az Olaj szemszögéből 75-66-os, 78-86-as és 61-93-as eredmény született. Most is a nyáron alaposan megerősödött kecskemétiek számítottak esélyesnek. Már csak azért is, mert a mieink közül Váradi, Kelley, Alekszic és Mondzinger sem vállalhatta a fellépést betegség, illetve sérülés miatt.

Jó hangulatban, szép számú közönség előtt kezdődött a mérkőzés. Vesztergom jó betörésekkel vétette magát észre az elején, míg a másik oldalon Bencze és Bolics volt a gólfelelős. Később érkezett Tóth Viktor, aki kifejezetten jól kapcsolódott be a játékba, és ügyes gólokat szórt a bedobó. A másik oldalon a szerb Bolics termelte a kosarakat, ami nem csoda, hiszen tavaly hazája bajnokságának egyik legponterősebb játékosának számított.

A szünet után kifejezetten jól védekezett a hazai csapat, sikerült megfogni a kecskemétiek kulcsembereit, támadásban pedig Fodor nem csak jó labdákat adott Barronak és Grebenárnak, hanem maga is kivette a részét a pontszerzésből. A záró negyed 11 pontos hazai előnnyel indult, bár a vendégek mindent megpróbáltak a felzárkózás érdekében. A mieinknél mindig volt valaki, aki a fontos pillanatokban gólokat dobott, momentán ez Rice volt az utolsó tíz percben. A közönség is teljes mellszélességgel a csapat mellett volt. A hazai győzelem pedig jól tett a lelkeknek egy héttel a bajnoki rajt előtt.

Horváth Imre: - Örülök a győzelemnek, hiszen ez önbizalom-növelő lehet csapatunknak a bajnoki rajt előtt.

Stojan Ivkovics: - Kiváló meccset játszottunk, kellenek az ilyen találkozók nyitány előtt.