Az Olaj idegenben győzte le a Falco gárdáját

Falco KC - Szolnoki Olaj KK 94-100 (35-21, 22-24, 9-25, 28-30)

Szombathely, 2500 néző. Vezette: Cziffra, Györffy, Török R.
FALCO KC: KÁLMÁN 32/18, Morris 6, Wilson 16/3, Kazlauskas 9/9, HORVÁTH Z. 29/6.
Csere: Pankár 2, Borszéki. Vezetőedző: Déri Csaba.
SZOLNOK: FODOR M. 16/6, Alekszics, Vesztergom 4, RICE 26/9, BARRO 19.
Csere: KELLEY 14, Cseh Gy. 7/3, GREBENÁR 14, Szabó P. Vezetőedző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 17-8, 8. p.: 25-18, 15. p.: 42-32, 18 p.: 50-41, 24. p.: 61-56, 28. p.: 65-66, 34. p.: 78-80, 38. p.: 88-91.
Kipontozódott:Grebenár (35.), Fodor (39.)

Egy hetes kihagyás után Thomas Kelley ismét játékra jelentkezett, ami jókora megnyugvást jelentett az Olaj-táborában. Egyébiránt a szolnoki csapat meglehetősen régen, 2005. március 15-én nyert utoljára a Falco otthonában, akkor 102-92 lett a javukra. Érdekesség, hogy abból hazai csapatból Kálmán, Pankár, Borszéki és Feigl, míg a mieink közül csak Alekszics maradt meg hírmondónak Az utóbb emlegetett derbit még a Sugár úti csarnokban játszották, ám azóta már az Arena Savaria a Falco KC otthona, ahol viszont még nyeretlenek a piros-feketék.

Könnyű kosarakat dobtak a felek az elején, a Falco tizenegyet, míg az Olaj csak négy pontot. Mindez 2 perc 13 másodperc alatt történt, Horváth edző időt kért, ám a folytatásban is gyengén védekezett a szolnoki csapat, Kálmánék szinte minden akciójukat kosárral fejezték be, így az ötödik percben már 22-10 volt az állás. Közben jöttek a cserék, Kelley és Cseh beállt, mindhiába, mert az első tíz perc végén már tizennégy ponttal tartott előrébb a Falco, mint az Olaj.

A vendégek edzőpárosa továbbra is sokat cserélt, kereste azt a szolnoki csapatot, amelyik képes lehet megállítani a szombathelyi rohamokat. A mérkőzés 17. percében futott be az Olaj tábort szállító autó, amelyik baleset, útlezárás miatt késett el a mérkőzésről. Ekkor 48-39-re vezettek a vasiak, ám az utolsó három percben is a csere nélkül játszó Falco dobott több pontot, mint az Olaj, 57-45.

A fordulást követően Fodor és Rice találataival kissé közelebb kúszott a hazaiakhoz a vendéggárda, 59-54. Úgy tűnt, hogy új mérkőzés kezdődött, az Olaj agresszívebben védekezett és türelmesebben támadott, mint előtte, Grebenár ziccerével a 28. percben átvette a vezetést, 65-66. Óriási izgalmakat ígért a záró felvonás, ami 66-70-es állásról indult.

Megint kapkodni kezdett az Olaj, a Falco pedig Kálmán pontjaival visszavette a vezetést. Nem hagyták annyiban a szolnokiak, Rice három triplájával már 78-83-at mutatott az eredményjelző. Az utolsó két perc Kelley gólpasszával és Barro ziccerével kezdődött, 88-95. A hajrában mindent megpróbáltak a vasiak, ám Kelley hátára vette a csapatát, megbecsülte a labdát, gólpasszait pedig Barro rendre értékesítette.

A csapat óriási meglepetésre megnyerte az első félidőben már elveszettnek hitt mérkőzést. A lefújás után a mintegy száz főnyi szolnoki szurkoló óriási ünneplésben részesítette kedvenceit.

Déri Csaba: - Jó kezdés után a harmadik negyedben állva maradtunk, a zárófelvonásban pedig az Olaj rendre megbontotta a védelmünket és több könnyű kosarat is dobott.

Horváth Imre: - Katasztrófális első, fantasztikus második félidő. Köszönjük közönségünk fergeteges buzdítását.