Szolnoki Olaj KK - Pécsi VSK-Pannonpower 78-77 (21-14, 13-19, 20-18, 24-26)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Bodnár, Király, Jakab.
OLAJ: KELLEY 17/3, FODOR M. 19/15, Alekszics 6/6, Rice 8/3, Grebenár 4.
Csere: BARRO 20, Vesztergom, Szabó R, Cseh 4. Vezetőedző: Horváth Imre.
PVSK: Ross 7, Lakatos 7/3, BOJOVICS 15/9, EILINGSFELD 11, Helbich 16.
Csere: Ruják 7/3, Vay 12, Czlgler 2, Hosszú. Veze¬tőedző: Kmézics Zorán.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-6,8. p.: 13-12,14. p.: 25-19,18. p.: 29-31,24. p.: 43-39,28. p.: 47-46, 34. p.: 63-63, 39. p.: 73-73.

Több érdekességet is tartogatott a mérkőzés, hiszen Alekszics és Kelley épp az Olajból ment Pécsre, most visszajött mindkét kosaras, velük érkezett Grebenár is. A pécsiek közül Ross az elmúlt fél szezonban, míg Lakatos évekkel ezelőtt szerepelt a Tiszaligetben. Arról nem beszélve, hogy a két edző együtt játszott az Olaj aranycsapatában.

Labdák, kihagyott ziccerek mindkét oldalon, így kezdődött a rangadó. Az Olaj a 8. perc végén, Fodor beszórt triplájával vette át először a vezetést. A folytatásban belehúztak a hazaiak, Rice után Kelley, majd a negyed utolsó másodpercében Fodor hanyatt esve is betalált, így a piros-feketék hétpontos előnyt szereztek.

A második negyed Vesztergom két remek szerelésével, vagyis sapkájával indult, és az Olaj már tizenegy ponttal tartott előrébb, mint baranyai vetélytársa. Kmézics edző időt kért, csapata pedig Helbich találataival visszavette a vezetést, 25-26. Szerencsére Kelley újra pályára lépett, és az irányító gólpasszaival az Olaj egypontos előnnyel várta a fordulást.

A szünet után Fodor és Rice hárompontosaira Helbichék duplákkal válaszoltak, és fej fej mellett haladt a két alakulat. A záró negyed Vay és Lakatos dupláival indult, az Olaj is nekidurálta magát, majd valóságos triplaparádé kezdődött Alekszics, Kelley, illetve Lakatos és Bojovics részvételével.

A végjáték is 73-73-as állásnál kezdődött, Lakatos dupláját Fodor egyenlítette ki, majd Ross ismét a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Tíz másodperccel a vége előtt Kelley betörését nem tudták levédeni, az irányító ziccert dobott, mivel faultolták, a büntetőt is bedobta, 78-77. Az utolsó támadás még a vendégeké volt, ám Lakatos horogdobása lepattant a gyűrűről, így az Olaj nyerte meg a rangadót.

Horváth Imre: - Sajnos rosszul játszottunk, és némi szerencsével nyertünk. De ezek a győzelmek kovácsolják össze a csapatot.

Kmézics Zorán: - Elvesztettük a meccset, de minden elismerésem a csapaté, mert nagyszerűen küzdöttek a fiúk, és olykor jól is játszottak. Köszönjük a közönségnek, hogy sportszerűen biztatta mindkét együttest.