Magabiztos hazai siker

2009. 11. 07.

Szolnoki Olaj KK – MARSO-VAGÉP-Nyíregyházi KK 79–65 (20–21, 17–13, 18–10, 24–21)
Férfi kosárlabda, NB I. "A", Alapszakasz, 6. forduló

Szolnok, 2200 néző. Vezette: Hartyáni, Pozsonyi, Balog
SZOLNOK: Fodor M. 15/6, ALEKSZICS 13/9, Vesztergom 4, RICE 23/6, BARRO 18.
Csere: Szabó P. 4, Grebenár 2. Edző: Horváth Imre.
NYÍREGYHÁZA: Gennie 7, Siska 3/3, Dasics 7/3, Sitku 15/6, WILEY 15/3.
Csere: Henderson 10, Nagy K., SZARVAS 8/3. Edző: Ferenczi Tamás.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–4. 8. p.: 13–13. 14. p.: 24–27. 18. p.: 31–32. 25. p.: 49–39. 28. p.: 51–39. 34. p.: 63–48. 38. p.: 68–58.
Kipontozódott: Szabó P. (38. p.)

Thomas Kelley bár együtt melegített társaival, orvosi javaslatra mégsem vállalta a fellépést.

Már az első percekben is óriási küzdelem volt a pályán, különösen a palánkok alatt, hiszen a vendégoldalon Sitku és Wiley, valamint az Olaj részéről Barro és Rice küzdöttek minden egyes labdáért. Annál kevesebb pont esett, hiszen még a nyolcadik percben is csak 13-13-at mutatott az eredményjelző. Az első negyedben jobbára a vendégek vezettek, a mieink először Alekszics triplájával fordítottak, majd Fodor is betalált, ám a szabolcsiak légiósaik révén egypontos előnyt szereztek a negyed végére.

A folytatásban mindkét csapat rossz százalékkal dobott, a mieink Barro találataival és nagyon lelkes játékával szereztek vezetést, de nem lehettek nyugodtak, mert a lelkesen és olykor szervezetten játszó vendégek rendre ott loholtak a nyomukban. Az első félidőben az olajosok 32, míg a vendégek mindössze 33 százalékkal dobtak a mezőnyből, míg a lepattanó csatát a hazaiak nyerték.

A fordulást követően sok fault volt mindkét oldalon, majd kisvártatva Sitku kapott technikai hibát reklamálásért. Az Olaj soraiból Barro, Alekszics és Rice végre ponterősen is játszott, és így a csapat tíz pont fölé tornázta előnyét.

A záró negyedben továbbra is jól védekeztek a szolnokiak, Rice betörései is rendre pontot hoztak, és 17 pontra hízott a hazaiak előnye. Ekkor a közönség Harazin Tamás nevét skandálta, mindhiába, mert edzője továbbra sem szavazott a centernek bizalmat. A hajrában tízpontos távolságra felkapaszkodott a vendég gárda, ám az Olaj már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Horváth Imre: – Küzdelmes mérkőzésen, bizonyos szituációkban már javuló játékot nyújtottunk, és ennek köszönhetjük győzelmünket.

Ferenczi Tamás: – Jól küzdöttünk, de rosszul dobtunk, és olykor alapvető hibákat követtünk el.