Az ellentétes félidőkből ezúttal a Kecskémét jött ki jobban

Kecskeméti KSE - Szolnoki Olak KK 95-85 (19-28, 20-17, 27-21, 29-19)

Kecskemét, 1500 néző. V: Pálla, Kapitány, Szabó G.
KECSKEMÉT: Wittmann 4, BOLICS 21/9, DALE 26/6, Tóth N. 9/3, JOHNSON 13/3.
Csere: MARCIULIONIS 14/6, Csorvási 4, Dénes 4. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
SZOLNOK: FODOR M. 12/3, Alekszics 11/3, Vesztergom 2, Rice 21/9, BARRO 25.
Csere: SZABÓ P. 10/6, Harazin, Frazier 4, Cseh. Edző: Horváth Imre.
Az eredmény alakulása. 7. p.: 7-18. 9. p.: 17-28. 12. p.: 23-32. 16. p.: 36-32. 19. p.: 38-45. 21. p.: 39-47. 22. p.: 47-47. 28. p.: 64-60. 30. p.: 64-66. 31. p.: 69-68. 34. p.: 75-68. 38. p.: 88-78.
Kipontozódott: Dénes (29. p.), Alekszics (39. p.)

Remek hangulatban kezdődött a szomszédvárak összecsapása, melyen bemutatkozott a Tisza-partiak pénteken érkezett új szerzeménye, Frazier is. Legalább hatszáz szolnoki torokból zúgott a hajrá 0laj. Az elején Fodorék rendre jól hozták helyzetbe Barro-t, aki egyszerűen, de nagyszerűen oldotta meg helyzeteit. Emellett Alekszics tempói is jói sültek el, így magabiztosan vezetek a piros-feketék.

A második negyedben azonban az Olaj elpasszolt labdáiból sorozatban dobott ziccereket a Kecskemét, és egy 17-4-es rohammal fordított. A nagyszünet előtt tovább folytatódott a hullámzó játék, Barro találataival most a mieink követtek el egy 13-3-as etapot. Bár az Olaj jobb százalékkal dobott vetélytársánál, ám szembetűnő volt: tizenkét labdát adott el az első húsz percben.

A fordulást követően Dale találataival visszavette a vezetést a Kecskemét, ám szerencsére nem tudott meglépni a közönsége által űzött-hajtott Olajtól. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, így a záró felvonás 66-66-os állásról indult.

Sajnos ebben a periódusban is sokkal jobban indítottak a hazaiak és csupán öt perc alatt nyolc pontos előnyhöz jutottak. A végjátékban aztán taktikus játékkal már nem is adták ki kezükből a győzelmet.

Sztojan Ivkovics: - A hozzáállással eddig sem volt probléma, most végre a dobóformánkat is megtaláltuk. Nagy erőt adott csapatomnak a Paks elleni mérkőzés, amikor hátrányban is buzdított bennünket közönségünk.

Horváth Imre: - A második félidőben elvesztettük azt, amit az első félidőben hosszú idő után megtaláltunk.