Szolnoki Olaj KK - Atomerőmű SE 74-92 (29-23, 17-19, 19-25, 9-25)

Szolnok, 2100 néző. V: Bodnár, Benczúr, Győrffy
SZOLNOK: Fodor M. 11/9, FRAZIER 13/3, Vesztergom, Rice 17/6, Barro 9.
Csere: Alekszics 8/6, Grebenár 6, SZABÓ P. 10/6. Edző: Horváth Imre.
ATOMERŐMŰ: Mészáros, Kiss Zs. 12/12, HORVÁTH Á. 11/3, CLARK 10, DILL 25/9.
Csere: ENGLISH 18, Kovács Á. 1, Körtélyesi 6, Gulyás 9/3, Medve. Edző: Dzunics Braniszlav.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–8. 6. p.: 12–11. 10. p.: 26–23. 11. p.: 32–25. 15. p.: 37–29. 18. p.: 39–36. 22. p.: 48–49. 26. p.: 55–51. 28. p.: 57–58. 34. p.: 67–77. 37. p.: 70–82. 39. p.: 72–88.
Kipontozódott: Rice (38. p.)

Az elmúlt évadban bajnok, a mostani bajnokságban listavezető Atomerőmű SE vendégeskedett a Tiszaligetben. Az atomvárosiak utoljára május 2-án, épp Szolnokon, az Olajtól kaptak ki legutoljára bajnoki derbin. Nehéz meccs előtt állt tehát a hetek óta sérülésektől és betegségektől sújtott piros-fekete alakulat.

Frazier és Rice a hazai, míg Dili és English a vendégoldalról gyártotta a pontokat az elején. Először az Olaj kért időt, méghozzá a hetedik percben, 12-17-es állásnál. A folytatásban Alekszics és Rice parádés dobásaival átvette a vezetést a szolnoki csapat. Jó volt a mérkőzés, a szép támadások mellett mindkét részről szép szereléseket láthatott a publikum. Tombolt a közönség Fodor tripláit követően és ezzel hat ponttal megugrott ellenfelétől a szolnoki gárda.

A továbbiakban is betalált Fodor, majd Grebenár is duplázott, a szárnyaló szolnokiak pedig 39-31-re vezettek. Persze, hogy nem adta fel a Paks, Dili és English vezérletével feljöttek 43-42-re, ám a szünet előtt Szabó Péter triplája jelentette a zárszót.

A fordulás után is folytatódott a látványos, jó játék. A mieinknél Frazier, míg a vendégeknél Gulyás gyűjtögette a pontokat, az utóbbi játékos csaknem olyan "népszerűségnek" örvendett a hazai tábor körében, mint Mészáros Zalán, akit szintén megtaláltak a nézők.

A záró negyed 65-67-es állásról indult, és mindenki azt gondolta, hogy fokozódnak az izgalmak. Ehelyett az Olaj állva maradt, az ASE pedig szorgalmasan gyártotta a pontokat. Miután Kiss Zsolték tíz pont fölé növelték előnyüket, már türelmesen ziccerig játszhattak.

Ellenben a szurkolók türelme elfogyott, akik immár sokadszor ebben a szezonban, a vezetőedző, Horváth Imre távozását követelték kórusban. A végén az atomvárosi játékosok örömtáncot jártak, míg a három negyeden át jól helyt álló szolnokiak lehorgasztott fejjel vonultak az öltözőbe.

Horváth Imre: - Az elején jól játszottunk, vezettünk. Még a harmadik negyedben is partiban tudtunk lenni, de aztán az utolsó negyedben olyan eladott labdáink voltak, amik meghatározták azt, hogy elbuktuk ezt a mai mérkőzést. Nem tudtunk a végén olyan támadásokat vezetni, amivel igazi dobóhelyzeteket tudtunk volna kialakítani.

Braniszlav Dzunics: - Az első félidőben nem tudtuk azt a kosárlabdát játszani, amit szerettünk volna. A védekezésben rendre hibáztunk. A második félidőben csapatom megmutatta, hogy meg tudja találni a megfelelő ritmust védekezésben. Szerencsére támadásban is mindig akadt valaki, aki hozzá tudott tenni a játékhoz valami extrát.