Zalakerámia-ZTE KK - Szolnoki Olaj KK 88-84 (25–22, 17–20, 23–23, 23–19)

Zalaegerszeg, 2000 néző. Vezette: Cziffra, Pálla, Farkas.
ZALAKERÁMIA: HINNANT 24/6, Watson 17/3, KÁMÁN 23/12, Wilson 6, TREPÁK 12/3.
Csere: Tóth Á. 4, Baki 2, Simon. Edző: Völgyi Péter.
SZOLNOK: Fodor 9/3, Vesztergom, Fraizer 12/6, RICE 14/6, BARRO 19.
Csere: Grebenár 9, ALEKSZICS 16/3, Cseh, Szabó P. 5/3. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 6. p.: 19–12. 13. p.: 27–29. 15. p.: 35–35. 25. p.: 55–52. 33. p.: 71–67. 38. p.: 78–84.
Kipontozódott: Grebenár (34. p.), Fodor (36. p.), Barro (40. p.)

Az Albacomp elleni múlt heti győzelem megfelelő önbizalommal vértezte fel a szolnoki legénységet, mely azonban még továbbra sem számíthatott a hosszú betegsége után újra edzésbe állt Thomas Kelley játékára. A másik oldalon is volt egy hiányzó, Gáspár Dávid betegség miatt nem léphetett pályára.

Az első negyed közepén, Kámán hármasa után úgy tűnt, meglépnek a vendéglátók, ám Alekszics vezérletével a hajrában felzárkózott a Tisza-parti gárda. Sőt, lendülete nem tört meg a rövid szünet alatt sem, és a hazai szurkolók legnagyobb döbbenetére, a 12. percben Grebenár ziccerből dobott duplájával a vezetést is átvette. Ettől kezdve fej-fej mellett haladt a két gárda, így nem véletlen, hogy egyenlő állásnál térhettek pihenőre a csapatok.

A térfélcserét követően jobban kezdett a ZTE (50-44), de vezetése nem volt meggyőző. Barroval nem boldogultak a palánk alatt a hazai magas emberek, s az Olaj centere révén ismét fordítani tudott, 57-58. A negyed hihetetlen izgalmak között ért véget, melytől a játékvezetők sem tudták magukat mindig függetleníteni.

A záró felvonás rövid csúszással is kezdődött emiatt, hiszen a hazai szurkolók különböző tárgyakat dobáltak a pályára, emiatt pedig Cziffra játékvezető nem engedte a folytatás megkezdését. Érzékeny veszteséget szenvedett az Olaj az utolsó tíz percben: előbb Grebenár, majd Fodor pontozódott ki, a hajrában pedig Barro kényszerült a padra. Ezt pedig már nem bírták el a piros-feketék.

Völgyi Péter: - Örülök, hogy ilyen parázs hangulatú, telt házas mérkőzésen sikerült megőrizni veretlenségünket a jól játszó Szolnok ellen.

Pór Péter: - Nagyon jó meccset sikerült játszanunk a listavezetővel, csapatom a maximumot adta ki magából, amiért gratuláció jár neki.