Szolnoki Olaj KK - Salgótarjáni KSE 86-57 (25-20, 20-10, 23-13, 18-14)

Szolnok, 2500 néző. Vezette: Hartyányi, Szilas, Pozsonyi.
SZOLNOK: Kelley 11/3, Fodor M. 7/3, FRAZIER 22/3, CSEH 15/9, BARRO 11.
Csere: Grebenár 7, Alekszics 5/3, Szabó P. 2, Harazin 4, Sonyák, Mondzinger 2. Szakmai igazgató: Pór Péter.
SALGÓTARJÁN: Sebők 7, Sirutavicius 12/3, Gorszkij 14/6, Vavra A. 4/3, Davis 11.
Csere: Hartvich 5/3, Gál K., Kiss K. 2, Szabó Z. 2. Vezetőedző: Walke Károly.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–7, 8. p.: 19–11, 15. p.: 34–22, 18. p.: 37–25, 24. p.: 52–34, 28. p.: 61–41, 35. p.: 76–47, 38. p.: 84–50.

Immár hagyománynak számít, hogy az esztendő utolsó, hazai bajnoki találkozóján a klub megvendégeli a szurkolókat, méghozzá teával, forralt borral és kaláccsal, és nem mellesleg ingyenes a belépő. Az esemény programjában tegnap délelőtt gyermekműsorok szerepeltek. Déltől pedig a sportiskola kosaras növendékei játszottak bemutató meccset. A délutáni programban előbb az Olaj-Salgótarján junior mérkőzést játszották le, melynek a végeredménye 98-56 lett. Ezt követően a szurkolók kosaraztak a sportvezetők-támogatók vegyes csapatával. Akár csak tavaly, ismét is a drukkerek diadalmaskodtak, 56-46 lett a javukra.

Hosszú idő után az Olaj kezdőcsapatában kapott helyet Thomas Kelley és némi meglepetésre Cseh György is bizalmat kapott Pór Pétertől. Már az elején is kitűnt, hogy a mieink gyorsabban és pontosabban játszanak, mint vetélytársuk. Cseh György meghálálta a bizalmat, aki triplát dobott, zsákolt és még assziszt-passzra is futotta az erőcsatár erejéből. Nyolc perc után már tíz pont volt a felek közötti különbség, a negyed végén azonban Gorszkij és Hartvich találataival csökkentettek a különbségen a vendégek.

A folytatásban az Olaj rendre kivédekezte a vendégeket, Davist rendre lecsapdázták az Olaj játékosai, így a hatalmas termetű, 213 centis középjátékoshoz nem jutottak el a passzok. A mieink rengeteg labdát elszedtek a tarjányiaktól és a gyors indítások után könnyű gólokat dobtak és a szünet előtt 15 pontosra tornázták fel a különbséget.

Az első játékrész statisztikáját böngészve feltűnő volt, hogy a szolnokiak a mezőnyből kifejezetten jól, 59 százalékkal dobtak, míg a vendégek 47 százalékkal céloztak. Ami még feltűnő volt, az Olaj 17 szerzett labdája, ami ugyebár a másik oldalon eladott labdának számít.

A fordulást követően Fodor távolról, Kelley közelről növelte az övéi előnyét, Barro pedig ügyes centergólokat dobott.

A záró negyedre nem maradt izgalom, az Olaj valóságos gálát rendezett, Harazin és Fraizer is nagy kedvvel játszott, sőt Pór Péter minden egyes játékosának adott lehetőséget a fellépésre.

Pór Péter: - A mérkőzés egyes periódusaiban nagyon jól játszva sikerült győznünk, viszont voltak olyan hullámvölgyeink, ami erősebb csapatok ellen nem engedhetőek meg.

Walke Károly: - Talány számomra, hogy tudtunk ilyen nagy formaingadozással játszani az egy héttel ezelőtti meccsünkhöz képest. Ezúttal mentálisan gyengék voltunk és katasztrofálisan dobtunk.