Kaposvári Klíma-Vill - MOL Szolnok 87-61 (20-22, 16-16, 30-17, 21-6)
Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Liga, Negyeddöntő - 1. mérkőzés

Kaposvár, 1500 n., v.: Harsányi, dr. Páli
Kaposvár: SIMON 13, ARCHBOLD 20/6, Dzunics 12/6, DE GRAY 15, IVKOVICS 19.
Csere: Ágfalvi, Varga, Szőke 4, Filipovics 2, Fülöp 2. Edző: Goran Miljkovics
MOL Szolnok: Anzulovic 7/6, Pavlovics 8, Vaisvila 12/3, Orosz 14, Stewart 17.
Csere: Cziczás, Trepák 2, Mérész Cs., Rusznák 1, Szarvas. Edző: Zoran Martic
Az eredmény alakulása: 5. p.: 12-8, 15. p.: 29-30, 25. p.: 51-47, 35. p.: 75-58.

Viszontagságos utazást követően érkeztek meg a szolnoki kosarasok a somogyi fővárosba. A szerda reggeli órákban a Jászkun Volán autóbuszával indultak útnak a piros-feketék. Szentkirály után Kecskemét felé haladtak, mikor egy szemből jövő Ford Tranzit típusú kisteherautó teljesen érhetetlenül áttért a bal oldali sávba. Szerencsére a frontális ütközést sikerült elkerülni, a súrlódást azonban nem. Többek között a busz szélvédője és visszapillantója bánta a malőrt, ami a legfontosabb személyi sérülés nem történt. A Ford pilótája úgy megijedt, hogy továbbhajtott, akit Pór Péter edző egy szükséggépkocsival Tiszajenőn ért utol. Arra, hogy miért lógott meg, ésszerű magyarázatot nem tudott adni. A molosoknak előbb a rendőrségi helyszínelést, majd a Szolnokról érkező másik buszt kellett megvárni, mellyel folytatták útjukat Kaposvárra, ahová a tervezetnél két órával később értek. Kevesebb idejük jutott a fiúknak a meccs előtt sziesztára.

Az első félidőben jól tartotta magát a szolnoki csapat, türelmesen és okosan játszottak. A fordulást követően már feljött a Kaposvár, de még ekkor sem volt vészes a helyzet. Ám ahogy az utóbbi meccseken megszoktuk, a 26. perc tájától robbantott az ellenfél, és szinte állva hagyta a Tisza-parti legénységet, és könnyedén hozta a meccset.

A három győzelemig tartó párharc következő összecsapását húsvét vasárnap 18 órakor játszszák a Tiszaligetben.