Szolnoki Olaj KK - MJUS-Fortress Körmend 86–84 (31–23, 22–25, 19–16, 14–20)

Szolnok, 2500 néző. V: Valovics, Cziffra, Győrffy.
SZOLNOK: KELLEY 15/6, FODOR M. 10/6, Vesztergom 5, RICE 23/9, BARRO 20.
Csere: Váradi 6/6, Alekszics 4, Grebenár 3. Szakmai igazgató: Pór Péter.
KÖRMEND: Thomas 7/3, FODOR G. 10/3, Ferencz 6/6, SCOTT 21/9, ALIAKSZEJEV 14.
Csere: Tóth G., BOOKER 23/3, Kutasi 3/3, Trummer. Edző: Sabáli Balázs.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 5–2. 4. p.: 11–4. 8. p.: 20–12. 12. p.: 33–24. 16. p.: 41–37. 17. p.: 41–43. 24. p.: 53–53. 26. p.: 61–53. 30. p.: 69–57. 33. p.: 76–77. 37. p.: 78–79. 38. p.: 80–79. 40. p.: 83–84.

Két hasonló mutatóval, nyolc győzelemmel és öt vereséggel álló csapat randevúzott szombaton délután a Tiszaligeti Sportcsarnokban. A vasi vendégek, akik az elmúlt hat meccsüket egyaránt megnyerték, már pénteken megérkeztek Szolnokra, nem bízva semmit az időjárás viszontagságaira és a magyar utak állapotára. Az Olaj csapata, mióta Pór Péter átvette az irányítást négy találkozójából csak a zalaegerszegit veszítette el. Két jó passzban lévő együttes, és természetesen telt háznyi, tomboló közönség várta a feldobást a piros-fekete csapatok rangadóján.

Barro büntetőit követően Fodor Márton triplával nyitotta meg a mezőnyposztok sorát, melyre a Körmendben szereplő testvérbátyja, Gergely egy dupIával válaszolt. Barro és Rice találataival megszökött az Olaj, érezve a veszélyt Sabáli edző időt kért és cserélt 11-4-es állásnál. Az amerikai Booker jól kapcsolódott be a játékba, és pontjaival zárkózgattak a vendégek. Az Olajnál pályára lépett a fél éve sérüléséből felépült Váradi Kornél, aki bemutatkozásképpen gyorsan bevarrt egy hárompontost. Mivel az ellenoldal sem hagyta magát, így jó és változatos volt a mérkőzés. A körmendiek közül Thomas és Ferencz is pontosan célzott, szerencsére Kelley a kis szünet előtti másodpercben még bedobott egy triplát, 31-23.

A második negyedben csak Rice ponterősségében bízhattak a hazaiak, míg a vendégek Booker és Scott révén termelték a pontokat. Sőt, a 28. percben Aliakszejev duplájával már a Rába-partiak vezettek, 44-46. Erre is volt válasza a szolnoki gárdának, előbb Kelley passzát Rice a levegőben úszva húzta a gyűrűbe, majd ismét az utolsó másodpercben Kelley hárompontosa zárta a félidőt, 53-48.

A fordulást követően két perc alatt egyenlítettek a vasi piros-feketék, bizony jókor jött Rice triplája, és Barro gól jó plusz büntetője. Ebben az időszakban megint jól védekezett az Olaj, a labdaszerzések után pedig úgynevezett könnyű gólokat dobtak a mieink.

A záró negyed 72-64-es hazai vezetésről indult, a körmendiek azonban Fodor Gergely vezérletével egy 15-4-es rohammal óriásit fordítottak az álláson. Pór Péter időt kért, próbálta rendezni a sorokat, ám kapkodott csapata, szerencsére a vendégek is elpuskázták lehetőségeiket. Minderre bizonyságul a 34. és a 38. perc között mindössze négy pont esett az Olaj jóvoltából. Az utolsó két perc töménytelen izgalmat hozott, kimaradtak a büntetők, csak Barro tudott mezőnygólt dobni. Tizenkilenc másodperccel a vége előtt Scott a kettőből csak egyik büntetőjét dobta be, 83-84. Az Olajé volt az utolsó támadás, már-már úgy tűnt, hogy rádobás nélkül fejeződik be az akció, ám egy másodperccel a vége előtt Váradi triplájával az Olaj megnyerte a meccset.

Pór Péter: - A kosárlabdát jól népszerűsítő mérkőzésen az utolsó labda döntött a mi javunkra.

Sabáli Balázs: - Mindkét csapat ingadozóan játszott. A végjátékban a kezünkben volt a meccs, de nem éltünk a fault adta lehetőségünkkel. A szerencsésebb csapat győzött.