Falco KC - Szolnoki Olaj KK 101-67 (28-11, 27-19, 17-23, 29-14)

Szombathely, 2300 néző. Vezette: Cziffra, Benczur, Gorka.
FALCO: KÁLMÁN 23/9, FRAZIER 21/6, PANKÁR 4, KAZLAUSKAS 16/6, DIES 12.
Csere: SZANATI 3/3, Borszéki 3, WILSON 19/9, Horti. Edző: Nikola Lazics.
SZOLNOK: Kelley, Fodor M. 2, Vesztergom, BARRO 14, RICE 31/18.
Csere: Váradi 5/3, Alekszics 2, Grebenár 5, Báder 8, Szabó P. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 11:4. 8. p.: 20:8. 13. p.: 37:15. 17. p.: 46:17. 20. p.: 55:30. 27. p.: 68:47. 30. p.: 72:53. 36. p.: 88:58.

Alig két hete bajnoki mérkőzésen, a Tiszaligetben találkoztak a felek, akkor óriási küzdelemben 88-84-es Olaj-győzelem született. Tegyük hozzá, a két csapat októberben, Szombathelyen lejátszott bajnoki összecsapásán is a szolnokiak nyertek, méghozzá 100-94-re. Így nem csuda, hogy falcósok nagyon fenték a fogukat a mieinkre. Ráadásul Báder Mártont a sárga-feketék is szerették volna soraikban tudni, a válogatott center azonban az Olaj ajánlatát fogadta el. Egyébiránt kérdéses volt Báder bemutatkozása, szerencsére a játékos időben megkapta a játékengedélyét, így tegnap este már debütálhatott a 212 cm magas kosaras a szolnokiak soraiban, a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének odavágóján.

Az első perctől kezdve a hazaiak irányították a játékot. A Falco szigorú védekezéssel nyitott, és remek támadójátékkal nem volt gondjuk a távoli dobásokkal sem. Alaposan meglepte ellenfelét a házigazda, Pór Péter már az 5. percben (11-4) kénytelen volt maga köré gyűjteni tanítványait. Ám a Falco lendületbe jött, szép lassan állandósult a 10 pont fölötti hazai fór (8. perc: 20-8). Elképesztően színvonalas, szervezett játékot produkált a Falco az első 10 percben (28-11), a Szolnok nem talált fogást a házigazdán, ezúttal szenvedett, szinte csak büntetőből talált gyűrűbe.

A második negyedben aztán agresszívabb stílusra, gyorsabb játékra váltottak a vendégek, de még időben rendezte a sorait a szombathelyi gárda. Olyannyira, hogy a 13. percben már több mint 20 pont volt a különbség a két csapat között (37-15). A Falco a szezonban még egyszer sem látott színvonalon védekezett, ráadásul félelmetes tempót diktált. A Szolnok alig-alig került helyzetbe, a vendégek kénytelen voltak előkészítetlen állásból, kapkodva, távolról kísérletezni. Tették mindezt kevés sikerrel (17. perc: 46-17). Nem csoda, hogy zúgó taps kísérte a Falcót az öltözőbe az első félidő lefújásakor (55-30).

Fordulás után egy keményedő csatát láthattak a drukkerek, az Olaj egy pillanatra nem adta fel. Ekkor már csúszott némi hiba a vasiak játékába. A mieink pedig ráéreztek a lehetőségre, és elkezdték faragni a hátrányukat (27. perc: 68-47), de csak Rice eredményességében bízhattak, egy fecske pedig nem csinál nyarat.

A harmadik etap hajrája már egyértelműen a vendégeké volt, fáradni látszott a Falco (30. perc: 72-53). De csak nem fogyott el a hazaiak ereje. Óriási küzdelemben visszaverték az Olaj feltámadási kísérletét, és végül magabiztosan verték meg az előzetesen jóval esélyesebbnek hitt ellenfelet, a nyolcaddöntő legnagyobb meglepetését, szenzációját szolgáltatva így. Az pedig, hogy ez az előny elég lesz-e a továbbjutáshoz, jövő szerdán kiderül. Ezt megelőzve azonban az Olaj bajnoki meccsen szombaton a sereghajtó Debrecent fogadja.

Nikola Lazics: - Fantasztikusan játszottunk, elégedett vagyok. Remekül védekeztünk, jól támadtunk, jó ritmusban kosaraztunk. Gratulálok a fiúknak, gratulálok a közönségnek! Most már készülhetünk a ZTE-re!

Pór Péter: - Rosszul kezdtünk, és a folytatásban is gyengén játszottunk, ennek nem lehetett más a vége, csak vereség. Ilyen csapnivaló védekezéssel nem volt esélyünk a győzelemre.