Szolnoki Olaj KK - Debreceni Egyetem KE 88-48 (21-12, 21-11, 22-10, 24-15)

Szolnok, 2500 néző. Vezette: Valovics I. dr., Makovsky Sz., Jakab L.
SZOLNOK: FODOR M. 13/9, Váradi 4/3, Vesztergom 3/3, RICE 20/6, Barro 9.
Csere: BÁDER 14, Aleksic 11/9, Gerebenár 4, Cseh Gy. 1, Szabó P. 6, Harazin. Szakmai igazgató: Pór Péter.
DEBRECEN: Savic 11/3, Boros 4, Takács, Kaluha 6/6, Fülöp 2.
Csere: Boldizsár 11/6, Erdei 9/6, Tóth G. 2, Balogh A. 3.Edző: .
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10-0, 6. perc: 13-8, 9. perc: 21-10, 13. perc: 28-14, 18. perc: 35-23, 19. perc: 42-23, 22. perc: 49-23, 25. perc: 58-25, 29. perc: 64-30, 33. perc: 74-39, 37. perc: 78-44, 39. perc: 88-45.
Kipontozódott: Fülöp a 23. percben.

Egyértelműnek tűnt, hogy az Olaj győzelemmel akarta feledtetni a szombathelyi kupa malőrt. Erre megvolt minden esélye, hiszen a sereghajtó debreceni legénységet fogadta a Tiszaligetben. Ráadásul a vendégek meglehetősen foghíjasán léptek pályára, hiányzott soraikból Cziczás László és a szlovén légiós, Salih Nuhanovics.

A szolnokiaknál nem szerepelhetett a térdsérüléssel bajlódó Thomas Kelley. Ellenben most mutatkozott be a válogatott center, Báder Márton. Sőt a napokban az is elterjedt kosárkörökben, hogy Báder után még egy válogatott játékos, Németh István is az Olaj játékosa lehet. Ebből már biztosan nem lesz semmi, hiszen az elmúlt években külföldi csapatokban szereplő hátvéd nevelő klubjához, a Körmendhez írt alá két és fél éves szerződést.

Rice és Barro találataira Boros válaszolt az ellenoldalon, és máris 10-2-re vezetett az Olaj. Az első percek rohanása után azonban lassan és körülményesen játszottak a mieink, és a Savics vezényelte vendégek 15-10-re zárkóztak fel. Pór Péter időt kért, és cserélt is, Szabó Péter lett az irányító, a csapat pedig kilenc pontos előnyre tette szert az első negyed végén.

A folytatásban egyre csak nőtt a különbség a felek között, a hazaiak magassági és súlyfölényét lelkesedéssel próbálták ellensúlyozni a vendégek, kevés sikerrel. Ráadásul a debreceniek centere, Fülöp Gábor már a második negyed közepén összeszedte negyedik személyi hibáját és Fodor Márton edző édesapja, Péter le is cserélte a játékost. A félidő végén a nagy kedvvel játszó Darius Rice pontjaival még tekintélyesebb lett a felek közötti különbség.

Ha az első félidő statisztikáját nézzük, azt látjuk, hogy a vendégek 31, míg a mieink 52 százalékkal dobtak a mezőnyből, és a lepattanócsatát is Barro-ék nyerték 20-12-re.

A szünet után Rice és Fodor voltak az ügyeletes gólfelelősök, a hazaiak pedig egy 18-2-es rohammal alaposan faképnél hagyták hajdúsági ellenfelüket. Ebben az időszakban tetszetősen támadtak a piros-feketék, és pörgősebben, jobb lábmunkával védekeztek, mint az előző időszakban.

A záró játékrészben Alekszics és Báder kapta el a fonalat, majd a hajrában Váradi Kornéltól is láthattunk szép dolgokat. Nyilván mindig a kötelező győzelem a legnehezebb, amit most az Olaj magabiztosan hozott, és továbbra is jó pozícióból, a második helyről várhatja a bajnoki folytatást, melynek következő állomása február 22-én, hétfőn lesz Nyíregyházán.

Ezt megelőzően azonban a Falco KC ellen játszik könnyűnek nem mondható kupavisszavágót a csapat szerdán este hat órakor ugyancsak a Tiszaligethen.

Pór Péter: - A nehéz helyzetben lévő és nagyon jól küzdő Debrecent sikerült legyőznünk.

Fodor Péter: - Egyértelműen kijött a meccsen, hogy melyik a sokkal jobb csapat.