MOL Szolnok - Kaposvári Klíma Vill 83-75 (24-20, 19-18, 22-15, 18-22)
Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Liga, Negyeddöntő - 2. mérkőzés

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 n. V.: Váradi, Ádám J.
MOL Szolnok: ANZULOVIC 15/3, PAVLOVICS 20/6, VAISVILA 18/3, OROSZ 14, Stewart 9.
Csere: Trepák 2, Mérész Cs., Szarvas 5/3, Rusznák. Edző: Zoran Martic.
KAPOSVÁR: SIMON 24, Dzunics 15/3, ARCHBOLD 12/3, De Gray 7, Ivkovics 10.
Csere: Szőke, Varga R. 3/3, Filipovic 2, Fülöp 2. Edző: Goran Miljkovics.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-7, 8. p.: 18-18, 13. p.: 33-24, 17. p.: 37-35, 25. p.: 53-45, 28. p.: 60-48, 33. p.: 67-57, 38. p.: 78-71.
Kipontozódott: Trepák 31. p., Stewart 35. p., Anzulovic 39. p.

Statisztika
Mezőnybeli dobószázalék: 31/62 50%, ill. 23/54 43%
Büntetők dobószázaléka: 16/24 67%, ill. 26/37 70 %
Lepattanók: 26, ill. 24.
Legtöbb lepattanó: Stewart 8, ill. De Gray 7.
Legtöbb assziszt: Anzulovic 5, ill. Simon 3.
Legtöbb kiharcolt fault: Anzulovic 7, ill. Ivkovics 7.
Legtöbb IBM-pont: Orosz 25, ill. Simon 29.

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-1.

Megítélés kérdése, hogy jól védekeztek a felek, vagy rosszul dobtak, de az első öt percben alig esett mezőnykosár. A Szolnok kapott hamarabb lábra, Vaisvila és Orosz találataival távolodtak meglepően visszafogott vetélytársuktól. Roppant kemény volt a meccs, ezt leginkább a házigazdák bánták, hiszen sok faultot ítéltek velük szemben. Bizonyságul Orosz a 6. percben három személyi hibával állt, majd ült, mert Martic edző kénytelen volt levinni egyik kezdő centerét. A folytatásban Trepák és Stewart a lepattanózásban jeleskedett, Anzulovic és Vaisvila pedig jól egy-egyezett, melyek után menetrendszerűen jöttek a pontok. A másik oldalon Simon remekelt, a balkezes irányító jó kézzel szórta gólokat, de úgy tűnt, hogy nagyon egyedül van. Nem csoda, hogy a jobb csapatmunkát nyújtó MOL vezetett 43-38-ra a szünetben.

A fordulást követően Szarvas ügyes megmozdulásaival, ráadásul Pavlovics is megérezte a gyűrűt, szöktek a piros-feketék, 63-48-ra. Nem csoda mert a Kaposvár kapkodott, játékosai ziccereket, büntetőket hibáztak. Ivkovics csinálta a fesztivált, összeveszett a zsűriasztallal, tehette mert a bírópáros nagyon elnéző volt vele szemben. A zárófelvonás 65-53-ról indult, Pavlovics triplája után felállva tombolt a szolnoki szurkolótábor. Simon és Archbold jelezte, hogy nem adják fel, kozmetikáztak az álláson, a 35. percben 72-66. Közben sorban pontozódtak ki a hazai centerek. Miljkovics edző vette a lapot, látta hogy van csapatának keresnivalója, gyorsan visszaküldte Ivkovicsot és Dzunicsot, őket pihentetni akarta a csütörtöki derbire. A hajrá izgalmasan alakult, a somogyiak minden trükköt bevetettek, de ezen az estén megállíthatatlannak bizonyult a szolnoki legénység. Mindez történt annak ellenére, hogy a hazaiakat 30, míg az alapszakaszgyőztes kaposváriakat csupán 19 esetben látták szabálytalannak a játékvezetők.

Zoran Martic: - A párharc előtt sokan állították, hogy nincs sanszunk a Kaposvárral szemben, ezt játékosaim majdnem elhitték. Szerencsére bizonyították, hogy vetélytársuk is verhető, ha így folytatjuk bármi megtörténhet.

Goran Miljkovics: - Kemény küzdelem, tipikus playoff-meccs volt. Készülnünk kell a következő összecsapásra.