Marso-Vagép NYKK - Szolnoki Olaj KK 71–72 (24–14, 26–20, 14–17, 7–21)

Nyíregyháza, 1500 néző. V: Hartyáni, Király, Szilas.
NYÍREGYHÁZA: Gennie 15/3, Siska, HENDERSON 13, Sitku 11/3, Wiley 4.
Csere: LEKLI 13, SZARVAS 13/9, Nagy K., Mohácsi 2. Edző: Ferenczi Tamás.
SZOLNOK: Kelley 5/3, Fodor M. 9/3, RICE 18/6, Báder 8, BARRO 23.
Csere: Alekszics 1, Grebenár 2, Szabó P. 3/3, Váradi K. 3/3. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–4. 8. p.: 14–13. 13. p.: 30–18. 15. p.: 37–23. 17. p.: 41–25. 19. p.: 45–32. 23. p.: 56–36. 27. p.: 56–44. 29. p.: 61–46. 31. p.: 64–56. 34. p.: 67–56. 38. p.: 67–68.

Revánsra érkezett az Olaj a szabolcsi fővárosba, ugyanis az elmúlt négy esztendőben nem sikerült nyerniük a Bujtosi csarnokban. Az előkelő második hely megőrzéséhez pedig nagyon kellett ez a győzelem. Az Olajból mindenki játékra jelentkezett, míg a hazai oldalon a gólgyáros Doyne sérülése miatt hiányzott csapatából.

Az első három percben keresték egymáson a fogást a csapatok, egyaránt csak büntetőből találtak a kosárba. A hazai oldalon Gennie törte meg a jeget, a meglehetősen hűvös csarnokban. Az első öt percben csupán Barro négy büntetője állt az Olaj neve mellett, a másik oldalon viszont 11 pontot termeltek Sitkuék. Pór Péter időt kért és cserélt, Kelley helyett Alekszics érkezett, de ez sem segített az Olajon, majd Rice triplája törte meg a vészes vendéggólcsendet. A negyed végén azonban az egykoron Szolnokon nevelkedett Szarvas tripláival tíz ponttal megszökött a hazai gárda, 24-14.

A folytatásban tovább növelték előnyüket a jól játszó nyíregyháziak, míg a mieink tétlen szemlélői voltak a hazai akcióknak. A mérkőzés ezen része kísértetiesen hasonlított a szombathelyi kupameccsre, mikor az Olaj szinte semmit sem védekezett, támadásban pedig csak Barro és olykor Rice tudott eredményes lenni.

A második félidő 50-34-es állásról indult, a játék képe nem sokat változott, az Olaj képtelen volt pontot szerezni, míg Sitku találataival immár húsz pont lett a távolság. Fodor és Barro faragott az övéi hátrányából, és már ekkor úgy tűnt, hogy nincs lefutva még ez a mérkőzés. Egyre jobban fáradt a pályaválasztó csapat, míg az Olaj fokozatosan dolgozta le hátrányát.

A záró negyedben előbb 64-56-ra jött fel az Olaj, majd három és fél perccel a vége előtt Fodor és Rice triplájával 67-64 lett az állás. A végjátékban Rice pontjaival fordított a Szolnok, az utolsó percben Barro sportszerűtlen hibát vétett, Henderson azonban elhibázta mindkét büntetőt, ám Sitku ismét csapatának szerezte meg a vezetést. Az utolsó másodpercekben egy lepattanót Barro értékesített, és ezzel az Olaj nyerte meg a meccset.

A mérkőzés végén tumultuózus jelenetek zajlottak le a játéktéren és a folyosón, a bírótriót csak a biztonságiak tudták megvédeni a feldühödött hazai szurkolóktól.

Ferenczi Tamás: - Az első félidőben szenzációsan játszottunk, a szünet után szívünket, lelkünket is kitettük a pályán a győzelemért. A végén azonban nem volt szerencsénk.

Pór Péter: - Kifejezetten rosszul kezdtük a mérkőzést, a Doyne és Wiley nélkül küzdő hazaiak nagyot játszottak az első félidőben. A fordulást követően olykor már jó ritmusban kosárlabdáztunk, és izgalmas végjátékban sikerült megnyernünk a meccset.