Szolnoki Olaj KK - Kecskeméti KSE 100-74 (25–20, 23–19, 28–19, 24–16)

Szolnok, 2500 néző. V: Forrai, Török, Bognár.
SZOLNOK: KELLEY 17/9, Fodor M. 5/3, VÁRADI 12/6, RICE 30/24, BARRO 19.
Csere: Alekszics 5/3, Grebenár 5, Szabó P. 5/3, Vesztergom 2, Cseh, Harazin. Szakmai igazgató: Pór Péter.
KECSKEMÉT: Ross 12, WITTMANN 25/12, Dénes 7/3, JOHNSON 20/9, Bencze 2.
Csere: Szabó T. 2, Marciulionis, Tóth N., Williams 6. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–6. 5. p.: 8–6. 8. p.: 20–10. 13. p.: 26–25. 17. p.: 38–34. 19. p.: 48–34. 21. p.: 48–42. 25. p.: 59–49. 28. p.: 70–49. 33. p.: 82–58. 34. p.: 87–63. 39. p.: 97–72.
Kipontozódott: Tóth N. (39. p.)

Visszavágásra készült az Olaj, hiszen az ősszel fájó 10 pontos vereséget szenvedett a hírős városban. A vendégeknél az amerikai Michael Dale nem vállalhatta a fellépést, míg a hazaiaktól a derekát fájlaló Báder Márton csak civilben figyelte az összecsapást.

A feldobást követően a hazai tábor a kényszerszabadságra készülő Thomas Kelley-t éltette. Mintegy hat percig fej-fej mellett haladtak a felek, ezután Rice és Alekszics triplájával 15-10-re húztak el a hazaiak. Ivkovics időt kért, erre Rice egy hármassal és egy duplával felelt. A negyed végén Wittmann bevarrta első hármasát, majd közvetlenül a második negyed kezdetén ismét pontosan célzott távolról, 25-22.

A folytatásban Váradi és Rice szórta meg magát, de ekkor még nem tudott elhúzni az Olaj, mert a szívósan küzdő vendégek Ross és Wittmann találataival ott loholtak a nyakukon. A félidő végén Rice bevágta huszonegyedik pontját is, és mindezt nyolcvan százalékos hatékonysággal tette. Csapata pedig 48-39-cel zárta az első félidőt.

A fordulást követően Kelley és Fodor felváltva hozták helyzetbe Barrot, aki óriási zsákolásokkal növelte csapata előnyét. Továbbra is jó százalékkal használták ki helyzeteiket a hazaiak, a 27. percben 67-49-re alakult az állás. Már ekkor is úgy tűnt, hogy az Olaj kiütéssel veri vetélytársát.

A záró negyed 76-58-as állásról kezdődött. Kelley és Rice tripláival tovább nőtt a felek közötti, már eddig is tetemes különbség. Az ellenoldalon Johnson és Wittmann tartotta a lelket, de ketten kevesek voltak a szárnyaló szolnokiakkal szemben. A hajrában a közönség a századik pontot követelte kedvenceitől. Az utolsó másodpercben ki más, mint Thomas Kelley kilenc méterről talált be a kecskemétiek kosarába, és ezzel alakult ki a 100-74-es végeredmény.

Az Olaj ezzel sorrendben tízedik győzelmét aratta, és bizakodva várhatja az elkövetkező három rangadót, sorrendben Pakson. Székesfehérváron, majd a Tiszaligetben a ZTE ellen lesznek érdekeltek Váradiék. A pénteken szerződtetett amerikai játékos, Kammron Taylor pedig várhatóan hétfőn érkezik a Tiszaligetbe.

Pór Péter: - Szoros első félidő után egy jó periódusunknak köszönhetően eldöntöttük a mérkőzés sorsát.

Sztojan Ivkovics: - Úgy gondolom, hogy jól játszottunk, de a Szolnok klasszis dobóteljesítményt nyújtott, és ezzel szemben nem volt ellenszer.