Elveszítette tíz meccsen át tartó veretlenségét az Olaj

Atomerőme SE - Szolnoki Olaj KK 85–82 (18–20, 21–21, 22–20, 24–21)

Paks, 1800 néző. V: Bodnár, Pálla, Farkas G.
PAKS: MÉSZÁROS 10/3, LAGRANGE 11, HORVÁTH Á. 25/3, Clark 11/3, DILL 16.
Csere: Kiss Zs., Walker 6, Panta, KOVÁCS Á. 6/3. Edző: Horváth Imre.
SZOLNOK: TAYLOR 33/21, FODOR M. 4/3, Váradi 3/3, Rice 15/6, BARRO 12.
Csere: Vesztergom 2, Alekszics 4/3, Grebenár, Szabó P., HARAZIN 9. Szakmai igazgató: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 8. p.: 13–18. 11. p.: 20–20. 16. p.: 25–30. 18. p.: 33–30. 20. p.: 35–39. 23. p.: 41–51. 27. p.: 53–51. 32. p.: 61–66. 37. p.: 75–73. 39. p.: 81–75.
Kipontozódott: Walker (29. p.), Mészáros (30. p.), Barro (32. p.), Alekszics (40. p.), Váradi (40. p.)

A hazaiaknál mindegyik maródi játékos, köztük a sokszoros válogatott Gulyás Róbert is játékra jelentkezett Horváth Imre edzőnél. Az Olajnál Thomas Kelley megkezdte rehabilitációs kúráját, mellette Báder Márton is hiányzott, a center még nem heverte ki deréknyavalyáját.

Az Olaj soraiban az új szerzemény Taylor egyből a kezdőben kapott helyet. Az elején Barro gyártotta a vendégpontokat, míg a hazaiak közül Mészáros és Horváth járt élen a pontszerzésben. Már ebben az időszakban is sok faultot fújtak a szolnokiak ellen, az első félidőben 8-12 volt a szabálytalanságok aránya. Ennek ellenére a debütáló Taylor ügyes megoldásaival rendre vezetett az Olaj, de a szünetig csak két pontot őrzött meg előnyéből, 39-41.

A szünet után Rice triplát dobott, majd Taylor ismét betalált távolról, így kisvártatva tíz pont lett a szolnokiak előnye, 41-51. Nem tartott sokáig a vendégöröm, mert a hazaiak az agilisan és ponterősen játszó Horváth Ákos vezérletével egy 12-0-ás rohammal fordítottak az álláson.

A harmadik negyed további perceiben az ASE jóvoltából pankráció folyt a pályán, amit a bírók nem mindig toroltak meg kellőképpen. A záró negyed döntetlenről indult, de Barro hamarosan kipontozódott, sőt még egy technikait is ítéltek ellene. Mindezek mellett ahhoz, hogy a paksiak újra átvegyék a vezetést kellettek a szolnokiak eladott labdái is. A hajrában Harazin pontjaival egyenlítettek a vendégek, ám a végjátékban a higgadtabb és szerencsésebb hazaiak nem adták ki a kezükből a győzelmet.

Horváth Imre: - Nem játszottunk jól. Ismételten a küzdeni akarásunk eredményezte a győzelmet. Már nem először, s ez nagyon jó a jövőre nézve. A kipontozódások után újra bebizonyosodott, hogy az is aki a padról beáll, hozzá tud tenni a csapatjátékunkhoz. Semmiféle elégtételt nem érzek, a bajnokság szempontjából arattunk nagyon fontos győzelmet, számomra mindegy ki az ellenfél.

Pór Péter: - Amikor nem kellett volna, akkor belementünk egy adok-kapok játékba. Tíz pontos vezetésünknél meg kellett volna fognunk a labdát, hosszabb támadásokat vezetni, ehelyett felvettük az ellenfél rohanó stílusát, és pillanatok alatt eltűnt az előnyünk. A végjátékban mindenképpen három pontos kosarat akartunk szerezni. A másik oldalon is volt kipontozódás, de a faultok aránya önmagáért beszél.