Csökkentett üzemmódban játszott az Olaj

2013. 01. 08.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Olaj 14 pontos előnyt szerzett a szerda esti szegedi visszavágóra.
Magyar Kupa, Nyolcaddöntő - Odavágó

Szolnoki Olaj KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 81-67 (25-20, 24-13, 16-21, 16-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 838 néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Pozsonyi L.
SZOLNOK: Simon B. 9/3, Németh I. 8, SEHOVIC 10, BELL 19, Báder 12.
Csere: Fodor M. 10/6, Szabó M. 6, Horváth Á. 5/3, Trepák 2, Grebenár. Vezetőedző: Nenad Asceric. Edző: Dragan Aleksic, Kmézics Zorán.
SZEGED: Fekete S. 3, Jones 10/3, KISS Zs. 11/9, Tanács 8, Dukic 11/3.
Csere: CSORVÁSI L. 18/6, Vida M. 4, Jakab 2, Varga D. Edző: Bonifert Domonkos.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-7, 8. p.: 17-17, 14. p.: 29-25, 18. p.: 41-27, 24. p.: 58-44, 28. p.: 62-51, 34. p.: 74-56, 38. p.: 79-61.

A vendégek megszokott csapatából Csorvási Milán és Anthony Gurley, míg a hazaiaktól Brandon Gay és Ernests Kalve hiányzott különböző okok miatt. Bátor támadójátékkal nyitottak a szegediek, Kiss és Jones is betalált kívülről és máris 6-13-at mutatott az eredményjelző. Lassan éledt az Olaj, Sead Sehovic rendre jól bontotta meg a szegedi védelmet, Báder és Bell pedig jól mozgott a vendéggyűrű alatt. Mindezeknek köszönhetően a negyed végére már a piros-feketék vezettek 25-20-ra.

A folytatásban tovább szigorította védekezését az Olaj, Simon Balázs és Németh István sorra szerezték a labdákat, ami után könnyű gólokat dobtak. Egyre nőtt az Olaj előnye, a félidő végére már 16 pont lett a különbség.

A nagyszünet után sokan arra számítottak, hogy a szolnoki gárda állva hagyja ellenfelét, ehelyett Kiss Zsolték faragtak hátrányukból. A szolnokiak szétszórtan és pontatlanul játszottak a harmadik negyedben.

A záró felvonás 65-54-es állásról indult. Úgy tűnt, hogy növeli előnyét a hazai együttes, hiszen Horváth Ákos triplát dobott, majd Bell is duplázott, de elmaradt a várt jó folytatás. A szegediek továbbra is szívósan védekeztek, igyekeztek lecsapdázni a hazai centereket, a szolnokiak külső dobásai pedig nem sikerültek, huszonhatból mindössze négyet dobtak be az egész mérkőzésen. Fütyörészett is a közönség a hajrában, mert nem tetszett a kedvencek játéka. A lényeg azonban az, hogy az Olaj 14 pontos győzelmet aratott, és bizakodva várhatja a szerda esti szegedi visszavágót.

Nenad Asceric: Nem vagyok megelégedve a csapat játékával. Az igazság az, hogy kevés energiát fektettünk ebbe a mérkőzésbe, ennél jóval többet kell mutatnunk a folytatásban.

Bonifert Domonkos: Azt gondolom, hogy amit kitűztünk magunk elé, azt ebben a szerkezetben is megvalósítottuk.
Nyilatkozatok a kupadöntőt követően 2015. 02. 23.
HATODSZOR MAGYAR KUPAGYŐZTES A SZOLNOKI OLAJ!!! 2015. 02. 21.
A Magyar Kupa fináléjában az Olaj ellenfele a KTE lesz 2015. 02. 21.
Aranyéremért játszik szombaton este az Olaj 2015. 02. 20.
Magabiztosan győzte le kaposvári ellenfelét az Olaj 2015. 02. 20.
Pénteken elődöntőt játszik az Olaj 2015. 02. 19.
Magyar Kupa mérkőzést játszik délután Budapesten az Olaj 2015. 02. 19.
Már kaphatók a jegyek a Zsíros Tibor Magyar Kupára 2015. 01. 23.
A címvédő Olaj a Kaposvárral kezdi a kupaküzdelmeket 2015. 01. 07.
Így látták a finálét a szolnokiak kulcsemberei 2014. 02. 10.
ÖTÖDSZÖR MAGYAR KUPAGYŐZTES A SZOLNOKI OLAJ!!! 2014. 02. 08.
Az aranyéremért játszik az Olaj szombaton este 2014. 02. 07.
A döntőbejutásért játszik pénteken az Olaj 2014. 02. 06.
Ma elkezdődik a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntő 2014. 02. 06.
Már kaphatók a jegyek a Férfi Magyar Kupa döntőjére 2014. 01. 29.
Megyei rangadó lesz Pécsett 2014. 01. 08.
Az Olaj is a kupanegyeddöntőben 2014. 01. 02.
Nem sikerült a címvédés a Magyar Kupában 2013. 03. 31.
Triplaesővel döntőben az Olaj 2013. 03. 31.
Címvédésre készül a négyszeres győztes Olaj Pakson 2013. 03. 30.
Magyar Kupa 2013 - Jegyértékesítés 2013. 03. 08.
Késő este elődöntőzik a címvédő Olaj 2013. 02. 26.
Márciusban a Magyar Kupa négyes döntőjében is szerepel a szolnoki legénység 2013. 02. 16.
Fegyelmi tárgyalás vár a szolnoki kosárklubra 2013. 02. 14.
Három együttes, köztük a címvédő Olaj páholyból várja ellenfelét 2013. 02. 12.