Nehéz lesz a visszavágó

2013. 02. 06.

Az Olaj hatpontos hátránnyal várhatja a pénteken este hat órakor kezdődő visszavágót
Magyar Kupa, Negyeddöntő - Odavágó

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 79-73 (22-13, 22-23, 13-22, 22-15)

Szombathely, 2000 néző. V: Győrffy, Kapitány, Szabó G.
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 21/6, Simon L. 1, Will 9/3, IVOSEV 13/3, ZAGORAC 20/9.
Csere: Szanati 4, Rubin, Váradi B. 2, Harazin 9. Edző: Bencze Tamás, Váradi Kornél.
SZOLNOK: Florence 8/6, Horváth Á. 9/9, Sehovic 8, Bell 2, BÁDER 26.
Csere: Gay 3/3, Németh I. 3/3, Szabó M. 6, Simon B., Fodor M. 8. Vezetőedző: Nenad Asceric. Edző: Dragan Aleksic.
Az eredmény alakulása: 4.p.: 11-1, 8.p.: 18-9, 14.p.: 30-14, 18.p.: 40-30, 25.p.: 53-50, 28.p.: 55-54, 34.p.: 64-67, 38.p.: 75-68.

A felek három esztendeje szintén a kupanegyeddöntőjében találkoztak, az első szombathelyi meccset 34 ponttal nyerte, az akkor még Falco néven futó együttes. A visszavágón 101-74-re az Olaj diadalmaskodott, de a vasiak örülhettek a továbbjutásnak. Az akkori csapatokból a vasiaknál Kálmán László és Szanati Mátyás, míg a szolnokiaknál Báder Márton, Fodor Márton, valamint az edző Dragan Aleksic maradt meg hírmondónak. Tegyük hozzá, hogy a szerb szakember abban az időben játékosként szerepelt a piros-feketék között, együtt azzal a Váradi Kornéllal, aki most a vasiak pályaedzője.

Az elején nagyon úgy tűnt, hogy megismétlődik a három évvel ezelőtti Falco-bravúr, mert nagyon bekezdtek a vasiak, míg az Olaj játékosai csak nyomozták a labdát. A negyven esztendős Kálmán Lászlót nem tudták tartani a szolnokiak, és a szlovén Zagorac semlegesítése is megoldhatatlan feladatot jelentett a vendégek számára. Mivel támadásban sem játszott semmit az Olaj, mert Bádert rendre lekettőzték a hazaiak, hat-hét percig mezőnypontot sem tudott dobni a szolnoki csapat. Szerencsére a folytatásban valamennyire összekapták magukat a vendégek, és 30-14-es állást követően elkezdtek játszani. Így a félidő végére Fodor Márton jó megoldásaival és Báder találataival sikerült 44-36-ra felzárkózni.

A térfélcsere után Horváth triplával nyitott, majd a hazaiak nehezen tudtak játszani az Olaj két centere, Báder és Szabó ellen. Pontról pontra közelítette meg ellenfelét a vendéggárda. Sőt a harmadik negyedet már a Szolnok zárta előnnyel, igaz csak egy ponttal.

A záró felvonásban úgy tűnt, hogy a vendégcsapat állva hagyja a hazaiakat, ám elég volt egy-két figyelmetlenség és fegyelmezetlenség, és az új erőre kapó hazaiak ismét fordítottak. A hajrában már tíz ponttal is vezettek Kálmánék. Szerencsére egy picit sikerült az Olajnak karcsúsítani az álláson, így hatpontos hátránnyal várhatja a pénteken este hat órakor kezdődő visszavágót.

Bencze Tamás: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, a harmadik negyed kivételével sikerült megvalósítani azt, amit szerettünk volna. Ez a hatpontos siker csak részsiker, a visszavágó nagyon nehéz lesz, ám mindent megteszünk a továbbjutásért.

Nenad Asceric: A legnagyobb probléma a hozzáállásunkkal volt. Természetesen győzni szerettünk volna, de teljesen egyértelmű, hogy megfelelő koncentráció nélkül nem lehet mérkőzést nyerni.
Nyilatkozatok a kupadöntőt követően 2015. 02. 23.
HATODSZOR MAGYAR KUPAGYŐZTES A SZOLNOKI OLAJ!!! 2015. 02. 21.
A Magyar Kupa fináléjában az Olaj ellenfele a KTE lesz 2015. 02. 21.
Aranyéremért játszik szombaton este az Olaj 2015. 02. 20.
Magabiztosan győzte le kaposvári ellenfelét az Olaj 2015. 02. 20.
Pénteken elődöntőt játszik az Olaj 2015. 02. 19.
Magyar Kupa mérkőzést játszik délután Budapesten az Olaj 2015. 02. 19.
Már kaphatók a jegyek a Zsíros Tibor Magyar Kupára 2015. 01. 23.
A címvédő Olaj a Kaposvárral kezdi a kupaküzdelmeket 2015. 01. 07.
Így látták a finálét a szolnokiak kulcsemberei 2014. 02. 10.
ÖTÖDSZÖR MAGYAR KUPAGYŐZTES A SZOLNOKI OLAJ!!! 2014. 02. 08.
Az aranyéremért játszik az Olaj szombaton este 2014. 02. 07.
A döntőbejutásért játszik pénteken az Olaj 2014. 02. 06.
Ma elkezdődik a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntő 2014. 02. 06.
Már kaphatók a jegyek a Férfi Magyar Kupa döntőjére 2014. 01. 29.
Megyei rangadó lesz Pécsett 2014. 01. 08.
Az Olaj is a kupanegyeddöntőben 2014. 01. 02.
Nem sikerült a címvédés a Magyar Kupában 2013. 03. 31.
Triplaesővel döntőben az Olaj 2013. 03. 31.
Címvédésre készül a négyszeres győztes Olaj Pakson 2013. 03. 30.
Magyar Kupa 2013 - Jegyértékesítés 2013. 03. 08.
Késő este elődöntőzik a címvédő Olaj 2013. 02. 26.
Márciusban a Magyar Kupa négyes döntőjében is szerepel a szolnoki legénység 2013. 02. 16.
Fegyelmi tárgyalás vár a szolnoki kosárklubra 2013. 02. 14.
Három együttes, köztük a címvédő Olaj páholyból várja ellenfelét 2013. 02. 12.