Címvédésre készül a négyszeres győztes Olaj Pakson

2013. 03. 30.

A Pécs csapata lesz a piros-feketék első ellenfele a Magyar Kupa hét végi négyes döntőjében
Az Adria Liga után a bajnoki meccsek közepette e hét végén a Magyar Kupa négyes döntője vár a négyszeres kupagyőztes, címvédő Szolnoki Olaj csapatára. A statisztikusok kedvéért 2002 és 2007 után elmúlt két évben is egyaránt a Tiszaligetben hódították el a kupát a piros-feketék. Legelőször, immár 11 esztendeje az Atomerőmű SE csapatát 91-82-re, hat éve a Körmendet 80-67-re, két éve az Albacompot 79-71-re, míg tavaly az Atomerőmű SE-t 85-75-re verték a döntőben. Az első kuparanyat Goran Miljkovic, míg a további hármat Pór Péter vezetésével nyerték a Tisza-parti kosarasok, akik most Pakson Nenad Asceric edző irányításával védhetik meg címűket.

A sorsolás már hetek óta köztudott, a mai elődöntőben előbb Atomerőmű SE - Alba Fehérvár (18 óra), majd Szolnoki Olaj - Pécs (20:30) összecsapás lesz. Húsvét vasárnap a vesztesek a bronzcsatában (18 óra), míg a győztesek a fináléban (20:30) találkoznak. A DigiSport Tv pedig mint a négy mérkőzést élőben fogja közvetíteni.

A magyar kosárlabdában azt tartják, hogy Trepák Zoltánnal a soraikban nyerhetnek a csapatok Magyar Kupát. Minderre bizonyságul az Olaj KK válogatott centere öt Magyar Kupa-győzelmet tudhat magáénak, amit három klub színeiben ért el. Ebből háromszor az Olajjal, egy-egy alkalommal pedig a Kaposvárral és a ZTE együttesével nyert kupaaranyat. Talán mondani sem kell, hogy a szimpatikus sportember immár a hatodik győzelmét is szeretné begyűjteni, most az atomvárosban.

- Egyértelmű, hogy meg akarjuk védeni címünket - kezdte a center. - Csütörtök óta készülünk a Final Fourra, edzés, videózás és beszélgetés szerepel a programunkban. Várhatóan mindenkire számíthatunk, a napokban sérüléssel bajlódó Szabó Miki is elkezdte a tréningeket. Igyekszünk vetélytársainkat feltérképezni. Előbb természetesen első ellenfelünk, a Pécs játékát ma délelőtt tekintjük át. Mi vagyunk az esélyesek, de egy percig sem becsülhetjük le őket, aztán jöhet a döntő.

A rutinos játékos igazából nem akar azzal foglalkozni, hogy a házigazda Atomerőmű vagy a bajnoki alapszakaszelső Alba Fehérvár lenne számukra az ideálisabb ellenfél a döntőben. - Mindkét csapat nagyon erős, ezt bizonyítják hétről hétre a bajnoki küzdelmekben. Igazából mindegy, mert a négyes döntőben nem kell és nem is szabad számolgatni. A lényeg, hogy meg akarjuk nyerni a kupát, ahhoz pedig mindenkit le kell győznünk - mondta Trepák Zoltán.
Nyilatkozatok a kupadöntőt követően 2015. 02. 23.
HATODSZOR MAGYAR KUPAGYŐZTES A SZOLNOKI OLAJ!!! 2015. 02. 21.
A Magyar Kupa fináléjában az Olaj ellenfele a KTE lesz 2015. 02. 21.
Aranyéremért játszik szombaton este az Olaj 2015. 02. 20.
Magabiztosan győzte le kaposvári ellenfelét az Olaj 2015. 02. 20.
Pénteken elődöntőt játszik az Olaj 2015. 02. 19.
Magyar Kupa mérkőzést játszik délután Budapesten az Olaj 2015. 02. 19.
Már kaphatók a jegyek a Zsíros Tibor Magyar Kupára 2015. 01. 23.
A címvédő Olaj a Kaposvárral kezdi a kupaküzdelmeket 2015. 01. 07.
Így látták a finálét a szolnokiak kulcsemberei 2014. 02. 10.
ÖTÖDSZÖR MAGYAR KUPAGYŐZTES A SZOLNOKI OLAJ!!! 2014. 02. 08.
Az aranyéremért játszik az Olaj szombaton este 2014. 02. 07.
A döntőbejutásért játszik pénteken az Olaj 2014. 02. 06.
Ma elkezdődik a Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa Nyolcas Döntő 2014. 02. 06.
Már kaphatók a jegyek a Férfi Magyar Kupa döntőjére 2014. 01. 29.
Megyei rangadó lesz Pécsett 2014. 01. 08.
Az Olaj is a kupanegyeddöntőben 2014. 01. 02.
Nem sikerült a címvédés a Magyar Kupában 2013. 03. 31.
Triplaesővel döntőben az Olaj 2013. 03. 31.
Magyar Kupa 2013 - Jegyértékesítés 2013. 03. 08.
Késő este elődöntőzik a címvédő Olaj 2013. 02. 26.
Márciusban a Magyar Kupa négyes döntőjében is szerepel a szolnoki legénység 2013. 02. 16.
Fegyelmi tárgyalás vár a szolnoki kosárklubra 2013. 02. 14.
Három együttes, köztük a címvédő Olaj páholyból várja ellenfelét 2013. 02. 12.